. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Červen 2017

Mumie (The Mummy)

26. června 2017 v 12:00 | *Michelle* |  Recenze filmů (movies)
Krásný letní den!

Po dlouhé době Vás vítám u nového článku a to filmové recenze. V posledním článku jsem zdůvodňovala svou delší nepřítomnost a nečinnost blogu, tka doufám, že jste mě "neopustili" a teď přes léto se konečně mohu odvrátit od školy a vrátit se k tomu, co mě baví, totiž k psaní.
Minulý týden jsme si s přítelem vyrazili do kina, jelikož bych si nemohla nechat ujít nový film mého nejoblíbenějšího herce (o kom to mluvím? Přece o Tomu Cruisovi). Jeho filmy naprosto zbožňuju (a jeho samozřejmě také :P) a ještě jsem snad neviděla jediný, který by se nepovedl. Tom Cruise zkrátka hraje v těch nejlepších filmech a klidně jich tu pár střelím od oka- ty nejnovější Na hraně zítřka, Nevědomí (to je vážně sci-fi pecka), samozřejmě nesmí chybět Mission Impossible a to všechny díly a z těch starších mám nejraději Válku světů (další skvělé sci-fi se skvělou herečkou Dakotou Fanning). Takhle bych mohla pokračovat, miluju romantické drama Zatím spolu, zatím živi, akční film Jack Reacher (dva díly), Poslední samuraj je krásný historický film a drama Collateral nebo sci-fi Stevena Spielberga Minority Report... No, ale dost bylo o jednom člověku. Teď aspoň můžete odhadnout, jaký názor mám na jeho nový film Mumie.

Už do kina jsem šla s optimismem a věděla jsem, že se mi film bude líbit, protože no prostě je to Tom Cruise. A nemýlila jsem se. Film byl skvělý, efekty úžasné a děj napínavý. Jediné, co mu musím vytknout je fakt, že možná trošičku napodobuje starší sérii filmů Mumie s Brandonem Fraiserem, které patří k mým oblíbeným. Pokud neznáte, podívejte se zde. Trošku to připomíná remake, ale s jinou mumií (jedná se o prokletou egyptskou princeznu Ahmanet, která uzavřela smlouvu s bohem smrti a nikoli o faraonova velekněze Imhotepa, na kterého byla uvalena kletba Homdai). I přes to mi to ale nepřišlo vyloženě jako napodobenina. V obou filmech je prostě použité stejné téma, ale pokaždé se tedy jedná o úplně jinou mumii (prokletou za úplně jiných okolností) a odehrávají se na úplně jiných místech a hlavně v úplně jiné době (zatímco ta starší Mumie se odehrává kolem roku 1930, ta nová je z moderního dvacátého prvního století).

Co se týče hereckého obsazení, v hlavní roli se vedle Toma Cruise objevuje herečka Annabelle Wallis, kterou jsem předtím viděla pouze jednou, a to v hororu Annabelle z roku 2014 (příběh o posedlé panence). Zbytek herců vůbec neznám, kromě jednoho. Russell Crowe zde hraje doktora Jekylla alias pana Hyda, jehož zasazení do tohoto filmu jsem moc nepochopila. Přece jen mi přijde, že postava Doktor Jekyll a pan Hyde patří trochu do jiné éry než obživlé mumie jednadvacátého století, zařadila bych ho tak do poloviny devatenáctého století (pokud se nepletu), prostě do doby, kdy měl působit Van Helsing a podobné strašidelné a temné postavy viktoriánského období. Nicméně Russell svou roli ztvárnil skvěle, je to zkušený herec, který dokáže věrohodně představit postavu s rozdvojenou osobností (řekla bych, že doktor Jekyll a jeho zlé a trochu šílené alter ego pan Hyde by byl podle moderní psychologie považován za jakéhosi schizofrenika).
Herečka Sofia Boutellová se na roli egyptské vražedné princezny hodí dokonale a její vzezření jako mumie je opravdu strašidelné, když v noci vysává lidi. I po plném zotavení je velmi dobře graficky upravená (má čtyři zorničky a duhovky a spoustu ornamentů po těle). Zbytek postav je spíše vedlejších a moc se neprojevují.

Související obrázek

Ohledně závěru filmu.. myslím si, že režisér ho zakončil tak, aby bylo možno navázat dalším dílem (pokud bude mít dost pozitivních ohlasů). Já osobně si myslím, že druhý díl by se určitě natočit měl a pokud ano, pak to bude opravdu zajímavé, jelikož tento film končí tak, že prostě chcete vědět, jak to všechno dopadne... Takže abychom to shrnulii. Nějaké nedostatky tam samozřejmě najdu, ale celkově se jedná o velmi podařený film se skvělým hereckým obsazením a spoustou zvláštních efektů (například pád letadla je velmi velmi dobře nafilmován) a také se vyznačuje rozmanitostí scén. Určitě tento film doporučím všem, kdo mají rádi drama, fantasy, kletby, dobrodružství a zároveň trošku historie v podobě ohlédnutí se za světem starověkého Egypta.

Celkové hodnocení tedy v mém případě činí 4/5 hvězdiček

Informace o filmu Mumie (The Mummy)
Režie: Alex Kurtzman
Hrají: Tom Cruise, Sofia Boutella, Russell Crowe, Annabelle Wallis, Jake Johnson, Javier Botet, Courtney B. Vance a další...
Délka filmu: 110 minut
Žánr: fantasy, dobrodružný, akční, horor

Výsledek obrázku pro Mumie 2017 herci
Herecké složení filmu (skoro úplné)