. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Říjen 2016

Book summer

15. října 2016 v 19:41 | *Michelle* |  World of books/ knihy
Krásný podzimní den!

Takže o čem, že má vlastně dnešní článek být? No o čem jiném než o knížkách! V lednu jsem psala svůj poslední book wishlist a tak jsem chtěla napsat další. Došlo mi ale, že jsem si přes léto koupila spoustu zajímavých knih, které jsem moc chtěla, ale teď už je tím pádem nemůžu napsat do wishlistu. Napíšu vám tu tedy něco o tom, za co jsem utrácela veškeré peníze, které jsem si na letní brigádě vydělala (a na co můj přítel hrozně nadává, protože to zkrátka nechápe :D). A kdo ví, třeba tu najdete i nějakou inspiraci.. Tak se do toho pustíme.

Harry Potter (J.K.Rowling)
Už na jaře jsem si určitě všimli, že jsem začala číst nové vydání Harryho Pottera v angličtině. Joo někdo se tomu možná směje, ale pravdou je, že je to prostě skvělé čtení. Jsem obrovským milovníkem fantasy, a jak bych mohla být znalcem tohoto žánru, aniž bych četla fantastickou klasiku jako Harry Potter? Tento kouzelnický svět je prostě skvěle vymyšlený, dobře propracováný a má velmi poutavé příběhy. Dodnes za tuto sérii J.K. Rowling obdivuju. Už jsem vám i říkala, proč to čtu- začala jsem studovat českou a anglickou literaturu, a proto mi bylo doporučeno, abych si nějakou knihu v angličtině přečetla (letní procvičování). Kamarádka mi doporučila právě Harryho s tím, že to nepatří ani k nejlehčím ale ani těm nejtěžším knihám. Popravdě, čekala jsem to trochu lehčí s ohledem na to, že je to psané i pro děti.
Když už jsem shromáždila celou sedmidílnou sérii, nesmí mi chybět ani nejnovější osmý díl (Harry Potter and the cursed child), takže jsem si ho dnes jela koupit (u nás byl dostupný pouze v češtině, tak jsem čekala na obnovení vyprodané anglické verze). A k tomu jsem si koupila také nové ilustrované vydání prvního dílu (ten je síce v češtině, ale taky jenom na okrasu, protože ty ilustrace jsou úžasné). Takže teď už mám konečně celou sérii Harryho Pottera kompletní.

Výsledek obrázku pro harry potter collection Výsledek obrázku pro harry potter and the cursed child

Láska v Provenci (Bridget Asher)
Tuhle knížku jsem četla ze začátku léta, dělala mi společníka na dovolené. Málokdy si přečtu skutečný příběh a ještě méně často mě to zabaví. Tato kniha ale byla jednou z těch výjimek. Je to romantický příběh a na povalování na pláži je dokonalý. Hlavní postavou je žena, která před pár lety ztratila manžela a nemůže se s tím srovnat. Odjede tedy se synem a neteří přes prázdniny dohlížet na rekonstrukci výletního rdomečku v Provence na jihu Francie. Tady přijde na jiné myšlenky, seznámí se s novými lidmi a samozřejmě se zamiluje (jinak by to nebylo ono). Kniha je ale opravdu krásně napsaná a obsahuje také tradiční provensálské recepty (hlavní představitelka je totiž cukrářka a tak si těchto věcí hodně všímá). Pokud máte rádi skutečné příbehy "ze života", pak vám tuto knížku vřele doporučuji.

Výsledek obrázku pro láska v provenci

Červený Vrch (Jamie McGuire)
K této knize jsem se ještě nedostala, mám na ní trochu rozporuplné názory. Na jednu stranu jsem na ní upřímně zvědavá, protože její téma je v knize docela neobyklé, ale na druhou strany nevím, co od toho očekávat. Mám ráda fantasy a občas si přečtu i hororový příběh což je možná i tento případ. Námětem této knihy jsou totiž zombie, což jsem v knize opravdu ještě neviděla. Seriály o zombie (např. Walking dead) mám ale ráda a proto mě to zaujalo. Jsem vážně zvědavá jaké bude téma zombíků v knížce, navíc ten přebal je boží.. Tato autorka ale napsala spoustu krásných knih a tak si myslím, že jí budu důvěřovat. Navíc je toto téma neobvyklé i pro ni, píše skutečné příběhy (odkaz na autora)

Výsledek obrázku pro červený vrch jamie mcguire

Sněhulák (Jo Nesbo)
Konečně jsem si ji pořídila! Myslím, že o téhle knize vám nic psát nemusím, každý správný knihomol by tohoto autora měl znát (navíc jsme se o něj učili i na střední). Žánrem této knihy je krimi až thriller (jako všechny Nesbovy knihy a všechny jsou boží). Jedna z mála knih, kterou si chci přečíst i přes to, že znám zápletku i vyvrcholení děje (nevýhoda, když se ve škole učíte o knihách, které si chcete přečíst). Jsem nadšená, že mám Sněhuláka konečně ve své knihovně.

Výsledek obrázku pro sněhulák jo nesbo

Soužení (Maggie Stiefvater)
Naprosto miluju první díl (Nářek- recenze zde) a nemohla jsem se dočkat, až si koupím díl druhý. Nemohla jsem ho nikde sehnat a asi po půl roce čekání až ho někde najdu jsem ho nečekaně objevila v levných knihách. Nebudu vám psát děj, prozradila bych konec prvního dílu. Další fantasy, tentokrát s námětem říše víl. Opravdu zajímavá, krásná a dojemná série. Doporučuji! Dokonalá ukázka knihy, která nezaujme obálkou, ale příběhem.
ps: tato autorka mě dosud nezklamala s žádnou knihou (za přečtení určitě stojí i série Vlci z Mercy Falls- miluju její vyprávění vnitřních pocitů!!)

Výsledek obrázku pro soužení

Pod nekonečnou oblohou (Veronica Rossi)
Tato kniha patří už na hranici fantasy a sci-fi jelikož námětem této trilogie je postapokalyptický svět. Opět trochu jiné fantasy, než jaké čtu normálně. Jedná se trochu i o romanci a dobrodružný příběh. Hlavní hrdinové pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit... Knihu jsem ještě nečetla a tak vám nemůžu říct vlastní názor a těším se na ni.

Výsledek obrázku pro pod nekonečnou oblohou

Dvacet tisíc mil pod mořem, Cesta do středu Země (Jules Verne)
Verneovky jsem nikdy nečetla, ani ve škole, ale vždycky mě to trochu zajímalo, protože je to vlastně takový předchůdce fantasy. A když vyšlo v knihkupectví nové vydání, musela jsem si koupit ty dva nejznámnější příběhy, které miluju jako filmy. Verne těch příběhů napsal spoustu, ale tyhle dva jsou vážně nejlepší a asi i nejznámnější. Navíc ty přebaly jsou prostě boží.

Výsledek obrázku pro dvacet tisíc mil pod mořem Výsledek obrázku pro dvacet tisíc mil pod mořem

Angelopolis (Danielle Trussoni)
Strašně se mi líbil ten přebal a navíc už jsem si dva týdny nekoupila žádnou knížku, tak jsem jí prostě musela mít :D Jen smůla, že v Levných knihách většinou nemívají celou sérii. Toto je druhý díl knihy Angelologie a jak už si odvodíte z názvu, je to příběh o andělech a jejich životě mezi lidmi. Čekám tedy, až někde narazím na první díl a hned potom se do toho pustím.

Výsledek obrázku pro angelopolis danielle trussoni

Magnus Chase a bohové Ásgardu (Rick Riordan)
Jak se říká- to nejlepší na konec! Tahle knížka mě ani zklamat nemůže, protože jí napsal můj neoblíbenější autor, od kterého miluju každou knížku. Miluju tu jeho představivost a to, jak dokáže propojit starověké bohy (řecké, římské, egyptské..) s moderním světem. Je to autor série Percyho Jacksona, kterého zná snad každý. Četla jsem už celé dvě série, chybí mi jen jedna. MAgnus Chase už pochází z úplně jiného světa, a to světa severských bohů a tím pádem i zcela nové série, tento první díl vyšel před měsícem. Na Percyho Jacksona nedám dopustit a proto vím, že i tato série bude skvělá.

Výsledek obrázku pro magnus chase a bohové asgardu prastarý meč

Tak to je prozatím vše. Ještě mi zbývají dva díly Harryho Pottera a pak se pustím co zbývajících knížek. Bohužel ho asi bude trvat trochu dýl, protože do května musím přečíst 51 povídek a básní do české literatury.. Takže doufám, že si najdu čas i na vlastní knihy.
Pokud už jsem něco z tohoto seznamu četli, ráda si poslechnu váš názor ;)

Colorful (and little bit depressing) autumn..

15. října 2016 v 18:30 | *Michelle* |  About me/ O admince
Výsledek obrázku pro podzim

Krásný deštivý den Vám všem!

Léto nám oficiálně skončilo a venku už to opravdu na kraťasy nevypadá. Babího léta jsme si moc neužili. Alespoň tady u nás v severních Čechách byl minulý měsíc z hlediska počasí opravdu přelomový. Od pondělí až do čtvrtka jsem skoro nemohla vyjít z domu abych přitom nepadla vedrem a snažila jsem se venkovnímu počasí co nejvíce vyhýbat. Mám totiž nízký krevní tlak a pak mi dusno a přehnané horko nedělá moc dobře. Léto je ale přesto mým oblíbeným ročním obdobím, a i když si na to vedro stěžuju, budu se radši potit než mrznout. To jsem ale trochu odbočila..
Jde o to, že jsem takhle prošvihla posledních pár krásných teplých dní, protože jsem si myslela, že vedro poleví a hezky přejde v mírně teplé babí léto. Ale ono nic. Ze dne na den tu teplota spadla skoro o 13°C- kde bylo ještě v pátek dopoledne 30°, tam jsem v sobotu ráno šla do práce a vracela se pro bundu, protože venku bylo necelých 17°C. Od té doby tu jen prší a fouká ledový vítr. A tak sedím doma a píšu tento článek, abych se trochu rozptýlila od ponurých myšlenek na léto, které mi už teď schází...
Výsledek obrázku pro podzim

Osobně podzimu moc nefandím. Pro mě je to připomínka toho, že barevné lézto už je za námi a čeká mě další půlrok zimy, sněhu a teplot pod nulou. Zimu opravdu nesnáším, nikdy jsem nebyla ani na zimní sporty nebo koulovačky. V zimě si prostě nejradši zalezu pod peřinu s hrnkem čaje nebo horkou čokoládou a čtu si. Knížky jsou pro mě spolehlivým způsobem jak odvést myšlenky od tohoto depresivního období do nějakého jiného světa.. Naštěstí do zimy ještě něco zbývá a mezitím tu tedy máme pár měsíců deště, větru a spadaného listí (kdyby ty listy byly aspoň tak hezky barevné jako ve filmech nebo na obrázcích..).

Vím, že poslední dobou sem moc nechodím a omlouvám se. Nastoupila jsem na vysokou školu (konečně mi to vyšlo) a už teď bych nejradši odešla :D studuji obor česká a anglická literatura a řeknu vám, že to teda není vůbec žádná sranda. Mám tak blbě rozhozené přednášky, že dvakrát týdně chodím do školy i od 4 do 6 odpoledne. A když konečně dorazím domů, tak stejně musím vytáhnout tablet a doplnit si zápisky nebo dělat úkoly a prezentace.. Tak doufám, že mi to pak jednou v životě k něčemu bude :D

Přeji krásný víkend a doufám, že si užíváte podzim víc než já ;D