. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Červen 2016

Summer holiday

24. června 2016 v 12:25 | *Michelle* |  About me/ O admince
Krásný pátek všem!

Nevím jak vy, ale já mám dneska pocit, že se snad rozpustím. V bytě mám jako v sauně ani větrák nepomáhá a teploměr za oknem ukazuje 39°na sluníčku. No, léto nám konečně pořádně začíná, i když by to nemusel být tak extrémní start. Zbývá už jen týden školy a já doufám, že se na prázdniny těšíte stejně jako já!


Přijímačky z anglického jazyka už mám konečně za sebou. Hurá! Poslední dva týdny jsem nedělala nic jiného než jen ležela v knížkách. Tímto se tedy omlouvám za svou nepřítomnost. Doufám, že tyhle letní prázdniy nebudou v mém životě ty poslední, a že od října nastoupím na vysokou školu. Psala jsem vám článek o tom, že loňské přijímací zkoušky pro mě byly katastrofa, takže letos jsem z toho měla opravdu nervy na pochodu a celý týden před testem jsem skoro nespala. Musím ale říct, že letos z toho mám lepší pocit. Možná byl ten test a poslech vážně lehčí než loni nebo mi možná ten rok studia angličtiny vážně trochu pomohl. Každopádně doufám, že tento rok by to konečně mohlo vyjít. Určitě vám dám věsět, jak jsem dopadla. Mrkající

Teď už tedy k hlavnímu témtu tohoto článku a tím jsou prázdniny. Po dlouhém roce studia a hlavně po posledním stresujícím měsíci (kdy jsem musela skloubit školu, učení na zkoušky a ještě svou práci ve zverimexu) mám konečně klid a čeká mě zasloužený odpočinek! Zítra odlétám s přítelem na dvanáct dní do Řecka- konkrétně na ostrov Rhodos. Strašně moc se těším a doufám, že si tam na hotelu občas najdu chvilku, abych vám mohla říct, jak si to tam užívám a samozřejmě přidat nějaké ty fotky. Nejvíc fotek se objeví na mém instagramu, tak se nezapomeňte dívat! Usmívající se


Budu se snažit také odpovídat na komentáře, ale nic neslibuji. Chci si to tam maximálně užít, protože jsem si jistá, že se k moři zase dlouho nedostanu. A taky doufám, že to bude velmi romantická dovolená, protože tam letíme jen samy dva (víte jak to myslím ;)).

Na závěr moje oblíbená písnička o letních prázdninách! Smějící se


Takže vám všem přeji klidný zbytek školního roku (těm co pracují, tak hodně výdrže) a krásný začátek letních prázdnin! Líbající

Čtenářská výzva 2016

12. června 2016 v 16:22 | *Michelle* |  World of books/ knihy
Krásnou neděli přeju!

Jak tak brouzdám na internetu a hledám, co bych si mohla dalšího přečíst, narazila jsem na super věc. Je hlavně pro ty z vás, kteří by chtěli víc číst nebo pro ty, kdo nemají inspiraci na nové knihy. Já čtení miluju a proto mi tahle "soutěž" (ovšem bez výhry :D) přijde jako super nápad.

Jedná se o Čtenářskou výzvu 2016, na kterou jsem narazila na stránce Databáze knih.


Podstatou výzvy je to, že musíte v tomto kalendářním roce přečíst dvacet knih, které se týkají nějakých kritérií stanovených zadavatelem výzvy. A ta kritéria jsou následující:
Rozhodla jsem se tuhle výzvu splnit a teď přemýšlím, jaké knihy (které jsem přečetla až v tomto roce), by se sem hodili. Myslím, že obsadím skoro všechny pozice :D
Takže...

 1. Mrazení (série Vlci z Mercy Falls)- Meggie Stiefvater
 2. -
 3. Četla jsem jich spoustu, které se v tomto žebříčku vyskytují, ale z letošního roku je to pouze Harry Potter a kámen mudrců (anglická verze)- J. K. Rowling
 4. -
 5. Jelikož skoro všechny mé přečtené knihy jsou v originále psané anglicky, bylo by to jednoduché :D Ale když mám vybrat cizojazyčnou knihu přeloženou z originálu do angličtiny tak to bude těžší... Pekelný flirt- Beatrix Gurian (německá kniha)
 6. thriller Zrádný anděl- Ulrike Bliefert
 7. Letos jsem znovu četla sérii Stmívání- Stephenie Meyer nebo Harry Potter
 8. Rozbřesk- Stephenie Meyer (604 stran)
 9. -
 10. chystám se číst Povídky od Edgara Alana Poa
 11. -
 12. -
 13. Soubor básní Maminka od Jaroslava Seiferta
 14. thriller Dvojí tvář- Kathrin Lange
 15. Čtyřka (doplňkový díl série Divergence)- Veronica Roth
 16. opět nesmí chybět Harry Potter :D (není to opakování, protože jsem v tomto roce přečetla už tři díly, takže ke každé odpovědi patří jeden díl)
 17. Nářek (série Vílí nářek)- Meggie Stiefvater
 18. tady bych mohla uvést knihu Dotek chladu od Taminy Berger (nejlepší kamarádka hlavní představitelky se pohřešuje a později je nalezena mrtvá. Její kamarádka chce ale objasnit její smrt za každou cenu, protože si myslí, že by si zasloužila a hlavně se chce tomu člověku pomstít)
 19. Příručka pro chovatele psů- West highland white terrier (Penelope Ruggles- Smythe) ale v podstatě encyklodie zaměřená na toto plemeno, ale je to vtipně a zábavně popsané.
 20. série Divergence od autorky Veronicy Roth (nar. 1988)


Tak jak jste na tom vy? Zapojíte se? ;)