. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Duben 2016

Dvojí tvář (Kathrin Lange)

4. dubna 2016 v 14:54 | *Michelle* |  Recenze knih (books)
Krásné pondělí vám přeji!

Dnes tu mám zhruba po měsíci opět jednu knižní recenzi. O Vánocích jsem si v Levných knihách koupila edici šesti thrillerových knih od nakladatelství Fragment z kategorie Young Adults. Jednu z nich už jsme tu měli a to Dotek chladu od Taminy Berger.

Všechny thrillery jsou od německých autorů a mají kolem dvěstě stránek. Hlavními hrdinkami jsou vesměs mladé dívky (okolo patnácti či sedmnácti let) a každá z nich musí vyřešit nějaký záhadný a mnohdy nebezpečný případ, kterého je součástí. Každé z nich také zemřel někdo blízký. Abych tu nemusela rozepisovat všechny, vybrala jsem jako zástupce knihu Dvojí tvář od spisovatelky Kathrin Lange. O těch ostatních vám povím jen okrajově.

Obsah

Patnáctiletá Kim trpí psychickmi problémy a strachem z chlapců. Před dvěma lety policie našla její starší sestru Ninu zavražděnou- s třpytivou vážkou na obličeji. Když se Kim seznámí se záhadným a přitažlivým Lukasem, její strach začíná pomalu opadávat. Ovšem jen do doby kdy zjistí, že chodil s její sestrou, velmi krátce před Nininou smrtí. Kim se do Lukase zamiluje ale stále pochybuje o tom, zda mu může důvěřovat. Ve chvíli, kdy chce na svoje obavy zapomenout, zmizí Kimina kamarádka. Rozum jí napovídá, aby byla opatrná… Co když je ale všechno jinak, než si myslí?

Tuhle knihu jsem vybrala, protože (kromě Doteku chladu) se mi líbila nejvíc. Má 190 stran a já ji přečetla ani ne za půl dne. Děj je velmi zajímavý, chvíli jste si jistí, že je Lukas svatoušek a chvíli to zase vypadá, že se smrtí Niny má opravdu něco společného. Až úplně do konce podezříváte různé lidi, ale mě nikdy nenapadl skutečný vrah. Ten závěr je opravdu překvapivý. Celkově se mi u všech knih z této edice líbí styl psaní. Myslím si ale, že ještě lepší by bylo, kdyby byly knihy vyprávěny z pohledu první osoby (tedy přímo hlavní představitelkou). Všechny knížky jsou totiž psány z pohledu třetí osoby a myslím si, že to pak nemá takový ten úplný efekt thrilleru. Tato kniha určitě stojí za přečtení.

Informace

Originální název: Schattenflügel
Rok vydání: 2013
Počet stran: 198
Nakladatelství: Fragment
Žánr: thriller
Kategorie: young adults, beletrie