. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Smrtící polibek- Na stříbrné cestě (Alice Moss)

17. prosince 2015 v 13:34 | *Michelle* |  Recenze knih (books)
Jak tak koukám na seznam článků, všimla jsem si, že jsem vám slíbila recenzi na druhý díl série Smrtící polibek (The mortal kiss). Úplně jsem na to zapomněla, ale teď užje tady. Tuhle knížku už jsem četla asi před měsícem.

Takže, Na stříbrné cestě je pokračování knihy Smrtící polibek (recenzi si můžete přečíst zde) od autorky Alice Moss. Stejně jako první díl, i tenhle je opravdu podařený. Opět tu figuruje tajemno a nadpřirozené bytosti. Je možná trochu strašidelnější než díl první.

Děj

Po mrazivé zimě začíná ve Winter Millu dlouho očekávané léto. Faye s Finnem jsou šťastní, jejich láska přežila. Faye a Liz mají na prázdniny plno plánů. Nejprve však musí oslavit konec školního roku - a pozvání na párty do Lucasova domu se zdá být perfektní příležitostí. Jaké je však překvapení obou dívek, když přijdou pomoc s přípravami a zjistí, že Lucas není doma a není po něm ani stopy? A jako by to nestačilo, polovinu Finnova gangu unesou záhadní muži... Faye je přesvědčená, že to s Lucasovým zmizením souvisí.

Fay s Finnem se Lucase a motorkáře vydávají hledat po staré stříbrné cestě napříč Amerikou. A strastiplná cesta otevírá tajemství loňské zimy, která - jak se zdá - ještě neskončila... Kdo za vším stojí, co má v plánu a kdo jim nakonec pomůže?


Kniha je opravdu skvělá. U prvního dílu jsem měla zpočátku trochu problém jelikož se rozvíjela pomalu a všechno zajímavé se stalo až v poslední třetině knihy. V tomto díle je ale napětí hned ze začátku. Už po cestě potkávají různá nebezpečí a když se dostanou do města na konci svého putování (ještě před polovinou knihy) je to čím dál zajímavější. Děj není zdlouhavý ani nudný. Jen mi v tomto díle přijde Finn trochu nesympatický jelikož nechápe, že Faye ho opravdu miluje, žárlí na Lucase (a nemá ho rád) a k Faye se chová trochu odtažitě.
Hlavními postavami jsou zde hlavně Faye s Finnem, následovaní gangem vlkodlaků, které Finn po smrti otce vede. Občas je tu kapitola o tom, co zrovna dělají Liz a Jimmy, kteří jim na dílku pomáhají stopovat nepřátele. Zjistí, že Faye a Finn jedou po staré "stříbrné cestě", což je cesta, kudy se dříve rozváželo vydolované stříbro. Asi není náhoda, že město na konci leží nad stříbrným dolem a Finn s motorkáři jakožto vlkodlaci stříbro nesnesou. Lucas se objevuje až ke konci spolu s dalšími nečekanými postavami. To je příprava na třetí díl, který ale stále nemůžu sehnat.
Jediné, co se mi na knize nelíbí je obálka- naprosto mi kazí dojem z Finna, protože si ho představuju úplně jinak :D

Informace

Originální název: The mortal kiss- Fool's silver
Rok vydání: 2012
Počet stran: 176
Žánr: román s prvky fantasy
Série: Smrtící polibek

Pokud jste nečetli, doporučuji obě knihy.

Moje hodnocení: 4,5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama