. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Rudá jako rubín (Kerstin Gier)

18. prosince 2015 v 11:42 | *Michelle* |  Recenze knih (books)
Už je to dlouho, co jsem tuhle knihu četla (dokonce 2x), ale když jsem na ní viděla recenzi na jednom blogu, tak jsem si řekla, že jí musím napsat taky. Je to totiž naprosto úžasná série. Kniha Rudá jako rubín od spisovatelky Kerstin Gier je prvním dílem z velmi úspěšné trilogie Drahokamy.
Námět knihy je skvělý- cestování časem v trochu jiném pojetí a samozřejmě láska. Je to nejoblíbenější časocestovací trilogie vůbec, kterou jsem já sama přečetla jedním dechem.

Děj

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Všichni členové rodiny (až na její matku) se celý její život motají kolem její sestřenice Charlotte, která zdědila zvláštní rodinný gen. Charlotte se celý život připravuje a učí, aby byla připravená na vše, co se může stát. Na tohle jí však nikdo nepřipravil... Gwendolyn je její pravý opak. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama.
A to ještě není všechno- tento časocestovatelský gen se dědí v jedné rodině (v té její) v ženské linii, ale také existuje druhá rodina s mužskou linií. Když se Gwendolyn poprvé setká s hezký, ale trochu nafoukaným Gideonem, jsou pro ni hodiny společného připravování se naprostá muka. Postupně se učí, jak své skoky do minulosti ovládat, to však není vše. Oba dva čekají těžké úkoly a Gwendolyn zbývá ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem...Pro tuto knihu mám jediné slovo- dokonalá. Absolutně jí zbožňuju. Strašně se mi líbí ten nápad a ta propracovanost, jak musí každý den řízeně chvíli strávit v minulosti, aby pak náhodou neskočili uprostřed vyučování. Líbí se mi na začátku ty její první neplánované skoky a to, jaké při tom zažívá problémy (když náhodou skočí uprostřed noci ve svém domě a někdo jí tam uvidí). Jen je mi trochu nesympatická většina její rodiny- sestřenice Charlotte, teta, i přísná babička. Vadí mi jak se pořád motají kolem Charlotte a Gwen jako by neexistovala. Taky se mi nelíbilo, jak odsuzují Gweninu mámu Grace a vyčítají jí staré chyby- takže když Grace přijde do Templu s tím, že gen zdědila Gwen, nikdo jí nevěří.
Líbí se mi to, že každý cestovatel v čase má nějakou zvláštní magii (u Gwen je to schopnost komunikovat s duchy) a pak to poslední tajemství- každý cestovatel představuje jeden kámen v chronografu (Gwen je rubín, Gideon diamant)- když poslední cestovatel uzavře kruh, odhalí se celé tajemství toho cestování v čase.. ale co to je se dozvídáme až v posledním díle.
V knize je spoustu dramatických zvratů a zápletek, které to tajemno ještě prohlubují. Navíc se všechno odhaluje pomalu a většina až v dalších dílech. Tím si autorka skvěle zajistila, že si prostě musíte přečíst další díly a odhalit to až do konce.
Mojí neoblíbenější postavou je určitě Gwen, má skvělou povahu- je milá, vstřícná.. Taky jsem si hodně oblíbila Leslie, což je Gwenina nejlepší kamarádka a je tak trochu praštěná. Od začátku při Gwen ale stojí a všechno jí věří.
Určitě si myslím, že lepší knihu o cestování časem jsem ještě nečetla. Nápad je vymyšlený v úplně jiném směru než klasické cestování časem. A takovou představivost já umím ocenit.

Informace

Originální název: Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten (autorka je německého původu)
Série: Drahokamy (Láska nezná čas)
Rok vydání: 2009
Počet stran: 336
Žánr: knihy pro mládež- sci-fi a fantasy

Knize bych nevytkla snad nic- nápad skvělý, děj dobře propracovaný a nutí nás číst dál, obálka se mi líbí, styl psaní mi vyhovoval..
Takže já nemůžu dát jinak než 5/5 Usmívající se

Pokud si najdete čas, tohle určitě stojí za přečtení!

Další díly jsou pak Modrá jako safír a Zelená jako smaragd. Pokud si na to najdu čas, možná zrecenzuji i tyhle dvě Usmívající se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama