. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Dotek chladu (Tamina Berger)

28. prosince 2015 v 21:15 | *Michelle* |  Recenze knih (books)
Tákže!

Ani nevím, čím začít. K Vánocům jsem (jak už jste si jistě všimli) dostala spostu nových knih a i přes to, že jsem teď měla docela napilno a jen málokdy jsem si našla trochu volného času, podařilo se mi dočíst první obdrženou knihu. Dočela jsem ji před pár minutami, a tak píšu článek teď, dokud jsou mé dojmy ještě čerstvé. A částečně i kvůli tomu, že už se nemůžu dočkat, až se pustím do svého nejnovějšího dárku k narozeninám- originální zabalení celé série Divergence! Ale o tom zas jindy..
Dnes tu tedy pro vás mám recenzi na knihu Dotek chladu (Frostengel) od německé autorky Taminy Berger. Objevila jsem ji náhodou, když jsem v knihkupectví hledala nějakou novou zajímavou knihu. Dostala jsem totiž pár korun, abych si mohla k Vánocům nějaké knihy koupit (můj přítel tomu totiž absolutně nerozumí a tak radší chtěl, abych si knihy vybrala sama). Zaujal mě název i anotace a když jsem ji později toho dne (bylo to jako osud) uviděla v nově přivezeném zboží v Levných knihách, musela jsem si ji pořídit. Kniha spadá do kategorie Young adults, to je něco pro mě.
Děj

Sedmnáctiletá Theresa nevěří, že by její nejlepší kamarádka spáchala sebevraždu ani že měla nehodu. Je si jistá, že na mostě, z něhož měla Julie údajně spadnout nebo skočit, nebyla sama. Někdo byl s ní - a strčil ji.
Ale kdo? Že by snad záhadný Leon, který Julii pronásledoval na každém kroku jako stalker? Theresa se rozhodne kamarádčinu smrt objasnit.
Všichni si myslí, že by mohlo jít o sebevraždu, že Julie jednoduše neunesla neustálý strach, který ji pronásledoval od té doby, co v lese našla mrtvou dívku. Theresa zjistí, že Julie se snažila smrt dívky vyřešit na vlastní pěst- a to ji možná stálo život. Při pátrání Theresa nečekaně objeví cestu zpět ke své matce i lásku, kterou ještě nikdy nezažila. Objevuje ale také tajemství a věci, o kterých by snad raději nevěděla a přitom se ocitne v situaci, která ohrozí i její vlastní život…

Kniha je opravdu velmi zajímavá. Už i zajímavě začíná- večerem, kdy se Julie ztratí. Už tehdy víme, že to zřejmě nebyla nehoda, protože ji někdo má svézt domů, nevíme ale kdo. To nás navnadí na další čtení. Zpočátku se Theresa snaží zjistit, kde Julie může být, ale poté zjistí, že zemřela. Rozhodne se pátrat sama, protože nevěří, že její smrt byla nehoda. Postupně tedy zjisťuje různé detaily- velmi pomalu. Navíc na konci každé kapitoly je vždy jeden záznam z Juliina deníku, který nám vypráví, co Julie dělala a jak se snažila objasnit sebevraždu Melissy- dívky, kterou našla mrtvou v lese. Theresa časem deník najde a myslí si, že smrt Melissy a Julie spolu souvisí. Celou dobu, co jsem knihu četla, jsem byla vážně napjatá. Ikdyž musím uznat, že občas jsem se i nudila, jak jsem se už strašně chtěla dostat na konec knihy k odhalení vraha. Kniha je vážně napínavá od začátku až do konce a pachatele odhalíme opravdu doslova až na předposlední stránce. Ikdyž kdo to je mi bylo jasné už tak kapitolu dopředu a pak jsem byla trochu nedočkavá, kdy už na to Theresa přijde. Ale jedno musím autorce nechat- ať jsem si lámala hlavu sebevíc, na viníka Juliiny smrti jsem až do konce nepřišla, dokud s ním Theresa nedělala interview. Ikdyž, když se nad tím zpětně zamyslím, opravdu k němu vedlo několik indícií, ale i tak jsem ho nemohla odhalit.
Na jednu stranu je tedy kniha napínavá a nenudí vás příběh, na druhou stranu jsem ale celou dobu chtěla, aby už toho pachatele odhalily, protože mě to občas nebavilo a bylo to zdlouhavé. Líbila se mi ale romantická zápletka, ikdyž mi ten vztah přišel takový moc rychlý a nepravděpodobný. Theresa celou dobu někoho podezřívá a nevěří mu, on pak jednou řekne, že ji má rád a ona mu hned padne kolem krku a všechno mu vyklopí? To mi přišlo fakt divné.
Celkově mám ale z knihy spíše pozitivní pocity.

Originální název: Frostengel
Rok vydání: 2012 (1. vydání originálu)
Počet stran: 224
Nakladatelství: Fragment
Žánr: Thriller/ Detektivka

Příběh byl zajímavý a napínavý, ale opravdu podle mě trochu zdlouhavý. Strašně jsem chtěla odhalit viníka, a proto mě některé části mezi tím nudily a přišly mi zdlouhavé (hlavně ty, které se vůbec netýkali Theresina vyšetřování). Ale možná je to tím, že tahle kniha zkrátka není tak úplně můj šálek kávy. Mám prostě raději jiné žánry. Usmívající se

Celkově ale knihu určitě doporučuji všem, kdo mají rádi detektivky a dávám hodnocení 3,5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama