. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Prosinec 2015

Buďte na silvestra nepřehlédnutelná!

29. prosince 2015 v 20:40 | *Michelle* |  Fashion and style/ Móda a styl

Silvestrovská noc se pomalu blíží a je čas na to, abyste si promysleli, v čem přivítáte Nový rok. Radím vám dobře- nenechte přípravy na poslední chvíli a podívejte se, co jsem si pro vás připravila.
Silvestr je noc plná oslav, dobrého jídla a pití. A proto je nejdůležitější zvolit outfit, ve kterém se budete cítit pohodlně a zároveň sexy, abyste na silvestrovské oslavě opravdu zazářili.

Zde je pár tipů, jak zaujmout outfitem..


Dotek chladu (Tamina Berger)

28. prosince 2015 v 21:15 | *Michelle* |  Recenze knih (books)
Tákže!

Ani nevím, čím začít. K Vánocům jsem (jak už jste si jistě všimli) dostala spostu nových knih a i přes to, že jsem teď měla docela napilno a jen málokdy jsem si našla trochu volného času, podařilo se mi dočíst první obdrženou knihu. Dočela jsem ji před pár minutami, a tak píšu článek teď, dokud jsou mé dojmy ještě čerstvé. A částečně i kvůli tomu, že už se nemůžu dočkat, až se pustím do svého nejnovějšího dárku k narozeninám- originální zabalení celé série Divergence! Ale o tom zas jindy..
Dnes tu tedy pro vás mám recenzi na knihu Dotek chladu (Frostengel) od německé autorky Taminy Berger. Objevila jsem ji náhodou, když jsem v knihkupectví hledala nějakou novou zajímavou knihu. Dostala jsem totiž pár korun, abych si mohla k Vánocům nějaké knihy koupit (můj přítel tomu totiž absolutně nerozumí a tak radší chtěl, abych si knihy vybrala sama). Zaujal mě název i anotace a když jsem ji později toho dne (bylo to jako osud) uviděla v nově přivezeném zboží v Levných knihách, musela jsem si ji pořídit. Kniha spadá do kategorie Young adults, to je něco pro mě.

Merry Christmas!

27. prosince 2015 v 12:42 | *Michelle* |  About me/ O admince
Zdravím své milované čtenáře!

Přeji vám krásné nedělní poledne. Vánoce jsou za námi a mě zajímá, jak jste si je užili? Já měla teď posledních pár dní pěkně nabitých- příprava salátu a řízků, dělání chlebíčků, rozdávání dárků, oslava 20. narozenin.. bylo toho fakt moc. Tyhle vánoce byly sice trochu jiné než jsme zvyklí (velmi teplé a velmi nezasněžené), ale i tak jsem si je moc užila. Ráda jsem strávila nějaký ten čas pohromadě se svou rodinou a s rodinou mého přítele, bylo to hrozně fajn a opravdu jsme se nasmáli.

Mým nejlepším dárkem byla sada zlatých šperků, které mi k dvacetinám věnovala babička. Docela mě zaskočilo, že je po ní nikdy nedostala moje máma, ale já. A opravdu si toho vážím. Dostala jsem také k Vánocům nový toaster, abych mohla pro sebe a pro mého miláčka dělat ráno teplou a křupavou snídani. A u mě by to samozřejmě nebyly Vánoce bez hromady knížek Smějící se


Tak povídejte! Jaké byly vaše Vánoce? Dostaly jste od Ježíška to, co jste si přáli? Usmívající se

Mé druhé já

21. prosince 2015 v 21:20 | *Michelle* |  Weekly theme/ Téma týdne
Mé druhé já.. na tohle téma už jsem článek jednou psala (zde), ale to nevadí. Zkusím ho tedy napsat trochu jinak.

Jaké je mé druhé já? To je u mě velmi snadná odpověď. Každý, kdo mě aspoň trochu zná, ví, že jsem tak trochu knihomol. Samozřejmě, že ne knihomol v tom šprťáckým smyslu, jako že bych celý den seděla v knihovně nad učebnicema. To fakt ne.. Ale knížky mám hrozně ráda, jsou pro mě opravdu důležité.
Čtení je pro mě ten nejlepší způsob jk se zbavit stresu a odpočinout si. Zachumlat se do poslete s hrnkem horké čokolády nebo čajem a k tomu s nějakou zajímavou knížkou..- to je moje představa příjemně stráveného večera. Ano, mám mnohem radši knihy než filmy. Mám na knihách ráda ten způsob, jak autor dokáže vyjádřit pocity, myšlenky a povahu hlavního hrdiny, to se vám ve filmu nepovede. Knihy jsou také mnohem detailnější a tak si to člověk dokáže pořádně představit.

Mým nejoblíbenějším žánrem knih (ale i filmů) je fantasy. Od malička mám velkou představivost a fantazii. Když čtu takové knihy plné imaginárních bytostí nebo postapokalyptický svět (např. Hunger games je dobrý příklad- popis arény, Kapitolu...), dokážu si to všechno krásně představit, vysnít si hlavního hrdinu atd. Možná proto nemám pak moc ráda zfilmovanou verzi. Protože to ve filmu nikdy nebude vypadat tak, jak si to já představuju ve své hlavě. Kolikrát mi pak film zkazí dojem z hlavního hrdiny (protože se tam objeví ošklivý herci, který se postavě z knihy vůbec nepodobají) nebo je okolní prostědí úplně jiné, než by mělo být..Bookstore #1

19. prosince 2015 v 0:16 | *Michelle* |  World of books/ knihy

Dneska jsem jela do města s kamarádkou něco zařídit a náhodou jsme prošly kolem naší místní pobočky Levných knih.. No a samozřejmě jsme neodolaly (protože jsme obě tak děsný knihomolky) a rozhodly jsme se prozkoumat novou dodávku knih. Bylo tam dost lidí a z toho jsme usoudila, že včera nebo dneska přivezli nové zboží.
Tenhle obchod mám hrozně ráda, člověk tu s trochou snahy najde pár fakt zajímavých knih ze všech možných žánrů a ještě k tomu za skvělý ceny. Objevila jsem dokonce řadu knížek, každá popisuje jedno určité psí plemeno a jen za 29,-! Prostě super pro někoho, kdo miluje pesjky tak jako já.
Strávily jsme tam dost dlouhou dobu a jak jsem se tak prohrabávala sloupky knížek, jedna věc mě fakt naštvala: proč nemají v Levných knihách nikdy celou sérii? Když už objevím fakt zajímavou knížku z nějaký série, zpravidla to bývá druhý nebo třetí díl. Dneska mě tam zaujala jedna fantasy série- byl to druhý, třetí a pátý díl.. No řekněte, jaký má smysl si pořizovat druhý a třetí díl, když pak nikde neseženu ten první? Vždycky mi pak hrozně vadí koukat na nedokčenou sérii ve svý knihovně, kterou ani nemůžu začít číst, protože nemám první díl..

No a tak jsem se musela zaměřit na knihy, u kterých bylo zřejmé, že nejsou na pokračování. Samozřejmě jsem ale nenašla žádnou ze svého book wishlistu, na to jsou naše Levné knihy moc malé. Ale i přes to jsem objevila dvě zajímavé knížky, které mě zaujaly jak obálkou, tak i anotací.
Rudá jako rubín (Kerstin Gier)

18. prosince 2015 v 11:42 | *Michelle* |  Recenze knih (books)
Už je to dlouho, co jsem tuhle knihu četla (dokonce 2x), ale když jsem na ní viděla recenzi na jednom blogu, tak jsem si řekla, že jí musím napsat taky. Je to totiž naprosto úžasná série. Kniha Rudá jako rubín od spisovatelky Kerstin Gier je prvním dílem z velmi úspěšné trilogie Drahokamy.
Námět knihy je skvělý- cestování časem v trochu jiném pojetí a samozřejmě láska. Je to nejoblíbenější časocestovací trilogie vůbec, kterou jsem já sama přečetla jedním dechem.

Děj

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Všichni členové rodiny (až na její matku) se celý její život motají kolem její sestřenice Charlotte, která zdědila zvláštní rodinný gen. Charlotte se celý život připravuje a učí, aby byla připravená na vše, co se může stát. Na tohle jí však nikdo nepřipravil... Gwendolyn je její pravý opak. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama.
A to ještě není všechno- tento časocestovatelský gen se dědí v jedné rodině (v té její) v ženské linii, ale také existuje druhá rodina s mužskou linií. Když se Gwendolyn poprvé setká s hezký, ale trochu nafoukaným Gideonem, jsou pro ni hodiny společného připravování se naprostá muka. Postupně se učí, jak své skoky do minulosti ovládat, to však není vše. Oba dva čekají těžké úkoly a Gwendolyn zbývá ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem...


Espressologie (Kristina Springer)

17. prosince 2015 v 22:57 | *Michelle* |  Recenze knih (books)
Blíží se nám Vánoce a mě se stále hromadí knihy, které musím zrecenzovat a ještě víc těch, které musím do Vánoc přečíst (abych pak měla čas na ty, které dostanu k vánocům Smějící se).
Proto je tohle už třetí knižní recenze za tento týden. Co za týden? Za poslední dva dny!
Dnes tu mám pro vás knihu Espressologie (The Espressologist) od autorky Kristiny Springer. Nedávno jsem náhodou narazila na recenzi na tuhle knihu (na knižním blogu) a hrozně mě zaujal ten název. Espressologie.. jako věda nebo tak to přece vůbec neexistuje. Co to teda může být? Znělo to zajímavě a tak jsem si to zařadila do seznamu plánovaných knížek a teď jsem se k tomu dostala. Tak tedy...

Smrtící polibek- Na stříbrné cestě (Alice Moss)

17. prosince 2015 v 13:34 | *Michelle* |  Recenze knih (books)
Jak tak koukám na seznam článků, všimla jsem si, že jsem vám slíbila recenzi na druhý díl série Smrtící polibek (The mortal kiss). Úplně jsem na to zapomněla, ale teď užje tady. Tuhle knížku už jsem četla asi před měsícem.

Takže, Na stříbrné cestě je pokračování knihy Smrtící polibek (recenzi si můžete přečíst zde) od autorky Alice Moss. Stejně jako první díl, i tenhle je opravdu podařený. Opět tu figuruje tajemno a nadpřirozené bytosti. Je možná trochu strašidelnější než díl první.

Děj

Po mrazivé zimě začíná ve Winter Millu dlouho očekávané léto. Faye s Finnem jsou šťastní, jejich láska přežila. Faye a Liz mají na prázdniny plno plánů. Nejprve však musí oslavit konec školního roku - a pozvání na párty do Lucasova domu se zdá být perfektní příležitostí. Jaké je však překvapení obou dívek, když přijdou pomoc s přípravami a zjistí, že Lucas není doma a není po něm ani stopy? A jako by to nestačilo, polovinu Finnova gangu unesou záhadní muži... Faye je přesvědčená, že to s Lucasovým zmizením souvisí.

Fay s Finnem se Lucase a motorkáře vydávají hledat po staré stříbrné cestě napříč Amerikou. A strastiplná cesta otevírá tajemství loňské zimy, která - jak se zdá - ještě neskončila... Kdo za vším stojí, co má v plánu a kdo jim nakonec pomůže?


Kniha je opravdu skvělá. U prvního dílu jsem měla zpočátku trochu problém jelikož se rozvíjela pomalu a všechno zajímavé se stalo až v poslední třetině knihy. V tomto díle je ale napětí hned ze začátku. Už po cestě potkávají různá nebezpečí a když se dostanou do města na konci svého putování (ještě před polovinou knihy) je to čím dál zajímavější. Děj není zdlouhavý ani nudný. Jen mi v tomto díle přijde Finn trochu nesympatický jelikož nechápe, že Faye ho opravdu miluje, žárlí na Lucase (a nemá ho rád) a k Faye se chová trochu odtažitě.
Hlavními postavami jsou zde hlavně Faye s Finnem, následovaní gangem vlkodlaků, které Finn po smrti otce vede. Občas je tu kapitola o tom, co zrovna dělají Liz a Jimmy, kteří jim na dílku pomáhají stopovat nepřátele. Zjistí, že Faye a Finn jedou po staré "stříbrné cestě", což je cesta, kudy se dříve rozváželo vydolované stříbro. Asi není náhoda, že město na konci leží nad stříbrným dolem a Finn s motorkáři jakožto vlkodlaci stříbro nesnesou. Lucas se objevuje až ke konci spolu s dalšími nečekanými postavami. To je příprava na třetí díl, který ale stále nemůžu sehnat.
Jediné, co se mi na knize nelíbí je obálka- naprosto mi kazí dojem z Finna, protože si ho představuju úplně jinak :D

Informace

Originální název: The mortal kiss- Fool's silver
Rok vydání: 2012
Počet stran: 176
Žánr: román s prvky fantasy
Série: Smrtící polibek

Pokud jste nečetli, doporučuji obě knihy.

Moje hodnocení: 4,5/5

série Bohové Olympu (Rick Riordan)

16. prosince 2015 v 23:13 | *Michelle* |  Recenze knih (books)

Dnes mám pro vás recenzi ne jen na jednu knihu, ale rovnou na pět knih najednou! Celý listopad jsem strávila čtením fantasy série Bohové Olympu od světoznámého spisovatele Ricka Riordana. Ano, jak už název napovídá, jedná se o volné pokračování Riordanovy velmi úspěšné série Percy Jackson. Jelikož jsem celou první sérii o Percym četla (líbila se mi tak moc, že dokonce dvakrát!), musela jsem si prostě přečíst pokračování. A jaký je tedy můj názor? Čtěte dál!

Dopředu vás varuji, že v článku je popsán skoro celý děj všech pěti knih.Vánoce, Vánoce přicházejí..

16. prosince 2015 v 21:28 | *Michelle* |  About me/ O admince

Vánoce jsou za dveřmi.. Osobně mám Štědrý den opravdu ráda, sejdete se s rodinou, společně si povídáte.. Je to čas splněných přání, děti Vánoce milují. Mám malého brášku a vždycky jsem nadšená, když s ním píšu dopis Ježíškovi a pak nenápadně s mamkou rozhazuju dárky už od balkónu- ráda vidím, jak je nadšený, že Ježíšek vážně přišel. Dokud bude na Ježíška věřit, rozhodně mu to nehodlám kazit. Myslím si, že je důležité, aby děti na takové věci věřili, patří to k dětství.

Pamatuju si, jak jsem já sama byla jako malá vždycky na Vánoce nadšená. Už od rána jsem vyhlížela Ježíška z balkónu a u večeře jsem se nemohla dočkat, až uslyším zvoneček. V tu chvíli jsem vždycky vyběhla od stolu a od malička jsem to já, kdo rozdává dárky. Hrozně mě to baví.

Letos budou mé Vánoce jiné, ale neméně krásné. Jelikož jsem se v létě odstěhovala od rodičů a bydlím s přítelem, budou to naše první společné Vánoce. Jen my dva a naši mazlíčci (pejsek a králíčci). Těším se, bude to zajímavá změna. Ovšem rozdávání dárků a večerní pohádky nehodlám vynechat ani tento rok! Miluju vánoční filmy a pohádky- každý rok koukám na Popelku a Smím prosit, ikdyž už jsem to viděla tisíckrát. Mezi mé oblíbené vánoční filmy patří Vánoce naruby, Polární expres, Grinch, Santa Klaus, Sám doma, Jack Frost nebo Santa má bráchu.
Jedno vám ale řeknu.. Letos mě pěkně naštvali, jelikož dávají na Štědrý den večer pohádku, kterou nemám ráda Smějící se.


Na druhou stranu, naprosto nesnáším vánoční nákupy. Jasně, ráda nakupuju dárky a tak, ale nesnáším ty tlačenice u regálů a pokladen, přecpaný uličky nákupního centra a taky zácpy na silnicích, protože lidi utíkaj na poslední chvíli nakupovat. Já osobně raději nakupuji dárky trochu s předstihem. Všimla jsem si totiž, že třeba vánoční kosmetické balíčky zlevní tak 14 před vánocema třeba o polovinu, ale chvíli před vánocema, je zase zdražují (vědí, že lidi nakupují na poslední chvíli Smějící se). Já pak aspoň doma mám dost času v klidu zabalit dárky a nestresovat se Usmívající se

A co vy, těšíte se na Vánoce? Kdy nakupujete dárky? A jaké jsou vaše oblíbené vánoční filmy? Usmívající se