. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Jak na krásné ruce i nehty v zimě?

16. listopadu 2015 v 17:07 | *Michelle* |  Péče o ruce a nehty (hands and nails)
Věnujete svým rukám a nehtům dostatečnou péči? V zimě jí totiž potřebují dvakrát tolik!
Na základě vzhledu vašich rukou si o vás každý udělá svůj obrázek. A my přece chceme, aby byl co nejlepší. Dnes si tedy povíme, jak nehtům dopřát co nejlepší péči a pokožce rukou dodat potřebnou hydrataci i v zimním období, kdy to nejvíce potřebují. Ruce nás totiž představí rychleji než vizitka. Používáme je ke všem každodenním činnostem a jsou důležitou součástí lidské komunikace, proto bychom si na nich měli dát záležet.

Naše ruce jsou neustále na očích- kdykoliv se představujete, vítáte se s přáteli, gestikulujete, platíte nebo se jednoduše držíte v autobuse. Okousané nehty a popraskanou kůži nezakryjete ničím, ať se snažíte sebevíc. Mít pěstěné a opečovávané ruce patří k základní nutnosti ženy!

Na rozdíl od jiných partií jsou neustále vystavovány (kromě cizích očí) i vnějším nepříznivým vlivům jako počasí, manuální práce apod.. Myslíte si, že manikúra ubírá čas a peníze? Není potřeba týdně navštěvovat manikérku, poradím vám jednoduché rady na domácí "salón", po kterých se vaše ruce budou cítit jako v bavlnce.Péče o pokožku rukou


Hezké ruce neznamenají pouze péči a úpravu nehtů. Proto zaměřte svou pozornost na celé ruce. Teď si ve čtyřech jednoduchých krocích popíšeme cestu k jemnějším a pohlednějším rukám:

1. Začneme prevencí vysušených rukou, která je jednoznačně spojená s jejich ochranou. Naučte se používat na jakékoliv domácí práce gumové rukavice (ať už se jedná o práci na zahradě nebo jen o mytí nádobí). Žádná část vaší pokožky (a už vůbec ne nehty) by se neměla dostat do kontaktu se saponáty a jinými agresivními látkami! Ochrannými rukavicemi předejdete nadměrnému vysušení, předčasnému stárnutí a popraskání kůže na rukou.

2. Několikrát za den své ruce rozmazlujte speciálním krémem určeným přímo na ruce- ten se totiž rychle vsákne a jeho vysoké hydratační složky zabrání zbytečnému vysušení. Dlaně i hřbet rukou tak zůstávají po celý den vláčné. Vybírat můžete opravdu ze spousty druhů (já doporučuji olivový nebo s obsahem urei- viz tato recenze).
Pozor! Neplatí zde pravidlo, čím mastnější krém tím lepší. Jednak jsou mastné krémy v práci velice nepraktické a navíc mastné hutné krémy ucpávají póry, které přestanou dýchat a tím celá pokožka předčasně stárne a vypadá hrozně!
Tip na zjemnění rukou: Těsně před spaním (až po koupeli!) můžete jednou či dvakrát týdně nanést silnější vstvu hydratačního krému a na noc natáhnout slabé balvněné rukavice. ráno budete mít krásně jemné a hydratované ruce.

3. Jednou za týden či čtrnáct dní očistěte ruce peelingem, který je zbaví odumřelých buněk (které ucpávají póry) a zhrublé kůže. Pokožka se zároveň více prokrví a získá zdravější barvu.

4. Můžete vyzkoušet různé masky na ruce. Výživná maska jim dodá přirozenou barvu, důležité živiny a zdraví vzhled.


Jak mít krásné nehty i bez pravidelných návštěv manikérky?

Každá jsme dostala do vínku určitou kvalitu nehtů, to je dáno geneticky. Do nehtů se však promítne i kvalita naší stravy a životního stylu. Existuje ale několik jednoduchých rad, kterými své nehty můžete vylepšit.

1. Nehty zkracujte pilníkem, nikdy nestříhejte! Pilujte vždy
jedním směrem, tak se vyhnete lámavým a třepícím se nehtům (stejný dopad má i stříhání nůžkami). Když už musíte nehty stříhat, vždy potom hranu nehtu zapilujte.

2. Dopřejte jim vitaminy a důležité minerály v podobě výživového laku na nehty. Ten jim poskytuje ochranu před okolními vlivy i nadstandardní péči. Obsahuje užitečné proteiny a minerály, které nehty posilují. Výživový lak poslouží i jako základní vrstva před barevným lakem, ten pak nehty zbytečně nenarušuje a nezanechává nehezké pigmentové skvrny.
Nezapomeňte také, že nehty se musí minimálně každé tři dny odlakovat a nechat alespoň jeden den odpočinout. Lak totiž brání nehtům "dýchat", což se později projeví i na jejich kvalitě.

3. Pečujte o nehtové lůžko a kůžičku kolem jemně zatlačujte tupým nekovovým předmětem, opět nestříhejte. Používejte nejlépe krémy na ruce, které pečují zároveň i o nehty a nehtovou kůžičku.


4. Používejte šetrný bezacetonový odlakovač, ten nehty zbytečně nevysušuje.

5. Pokud jste fanynka klasiky a nemáte ráda výrazné nehty, opatřete si bělící tužku na nehty. V kombinaci s bezbarvým lakem, budou vaše ruce působit vždy přirozeně a čistě.

6. Alespoň jednou na čtrnáct dní (v zimě každý týden) dopřejte svým nehtům lázeň v teplém olivovém oleji po dobu 10- 15 minut. Olej můžete vmasírovat do celé pokožky rukou, dodáte jí tím hydrataci. Olivový olej vaše nehty vyživí a posílí.

7. Poslední a nejdůležitější- nehty si nekousejte! Nesnažte se ani násilím odstranit přebytečnou kůžičku, mohly by z toho vzniknout nehezké a bolavé záděrky.


Toto jsou nejzákladnější pravidla péče o ruce (v zimě o to víc). Dodržujte je a vaše ruce budou překrásné! Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama