. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Listopad 2015

Domácí česneková pomazánka (tak trochu jinak)

20. listopadu 2015 v 22:45 | *Michelle* |  Food/ Pro chuťové buňky..
Dnes jsem po dlouhé době dělala vlastní česnekovou pomazánku a jelikož jsem si přesně nepamatovala recept, udělala jsem ji tak trochu jinak. Nakonec z toho vznikla opravdu pikantní česnekovo- sýrová pomazánka. A protože mi strašně moc chutnala, musím se o ní s vámi podělit Usmívající se (a hlavně to někam napsat, abych to pro příště nezapomněla Smějící se)


Potřebujete (cca na 2 talíře jednohubek):
  • 150g smetanového mazacího sýra (já použila Smetanito)
  • trochu nastrouhaného tvrdého sýra (podle chuti)- nejlepší je 30% eidam
  • pokud chcete opravdu pálivou pomazánku- 3 stroužky česneku (samozřejmě záleží na vás)
  • zhruba 100g odtučněného tvarohu ve vaničce (náhražka za majonézu, ale je to tak chuťově mnohem lepší)
  • já dávám na ozdobu kyselé okurky, mandarinky nebo hroznové víno (ostatním i klobásy, které nejím jelikož jsem vegetarián Smějící se)
Nejdřív si nastrouhejte do mísy česnek a tvrdý sýr. Poté přidejte 150 g mazacího sýra, dohromady rozmixujte (nejlépe tyčovým mixérem). Nakonec přidejte tvaroh (můžete dát i víc než 100g, záleží na chuti) a znovu umixujte dohromady se sýrem. Mixujte střídavě v obou směrech, aby se tvaroh a sýr krásně smíchaly. Nakonec namažte na chlebíčky či jednohubky a ozdobte podle sebe.
Tip: pokud navrch jako ozdobu nakrájíte hermelín, podpoříte smetanovou sýrovou chuť pomazánky.

Dobrou chuť! Usmívající se


Chcete být krásnější? Doplňte tělu ty správné látky!

20. listopadu 2015 v 19:45 | *Michelle* |  Beauty
O čem je řeč? Přece o vitamínech a minerálech!
Vitamíny a minerály jsou jedny z nejdůležitějších látek, které musíme našemu tělu dodávat. Jejich nedostatek se na nás (kromě bílkovin) podepisuje nejvíc.
Když si odmyslíme zdravotní problémy, které vám může nedostatek vitaminů a minerálů způsobit, je tu i řada estetických faktorů, které nás v podstatě nutí tyto důležité látky přijímat.
A jaké to jsou? Vaše výživa a stravování se projeví na stavu vlasů, pokožky nebo třeba nehtů. Zkrátka, odrazí se to v mnoha věcech.
Víte, jak se projevuje nedostatek vitaminů? Víte, po čem budete mít kvalitnější nehty, dokonalejší pleť nebo zdravější vlasy?

V následujícím článku vám pár tipů prozradím Usmívající se


Nový design!

18. listopadu 2015 v 15:33 | *Michelle* |  The news/ Novinky
Ahojky!
Nedávno jsem se vás ptala, zda se vám líbí můj blog. Většina odpovědí byla příznivá ( za to děkuji), ale padla tu také poznámka, že by stránka potřebovala vylepšit, aby blog nepůsobil příliš "začátečnicky".
Asi jste si tedy už všimli, že tu teď byl chvíli tak trochu chaos, jelikož jsem předělávala celkový vzhled blogu.
Malinko jsem pozměnila (nebo spíš doplnila) úvodní záhlaví stránky, předělala jsem svůj profil a hlavně jsem předělala kompletně celé menu (nejvíce rubriky a oblíbené odkazy)- změnila jsem nadpisy, písmo ale i obsah.
Strávila jsem na tom celé tři dny, tak doufám, že se vám tu teď bude líbit mnohem víc! Usmívající se

Budu ráda, pokud si najdete minutku a v anketě pod článkem odkliknete, jak se vám nový design líbí.

Díky moc! Usmívající se


První stříhání

16. listopadu 2015 v 22:46 | *Michelle* |  My little puppy/ můj mazlíček
Našemu malému pejskovi už je přes půl roku a tak nastal čas na první stříhání. Toto plemeno má dvojí srst (svrchní srst a podsadu) a proto se před každým stříháním musí trimovat- vyčesávání podsady pomocí speciálního hřebenu (tzv. trimovací hřeben či fulminator). Pokud se pejsek trimuje pravidelně například hodinu denně, může se jít stříhat zhruba týden až dva po trimování.
Naší malé Meggi se strojek a nůžky vážně nelíbili. Chvíli se vrtěla, ale nakonec pochopila, že bude lepší držet. Stříhat chodíme k mojí babičce- tady u nás v Ústí nad Labem je jednou z nejlepších psích kadeřnic (jezdí k ní lidé až z Berlína nebo Salzburgu), což je následkem mnohaletých zkušeností s pejsky. Babička se chování a stříhání psů věnuje už přes 30 let (vede CHS Ze Severních hor). I když je pejsek sebevětší rošťák nebo kouše, u babičky na stole si nic nedovolí.
Stříhání máme za sebou, Meggi už konečně zase vypadá jako pravý westík a ne jako chlupatá bílá kulička. Usmívající se


Jak na krásné ruce i nehty v zimě?

16. listopadu 2015 v 17:07 | *Michelle* |  Péče o ruce a nehty (hands and nails)
Věnujete svým rukám a nehtům dostatečnou péči? V zimě jí totiž potřebují dvakrát tolik!
Na základě vzhledu vašich rukou si o vás každý udělá svůj obrázek. A my přece chceme, aby byl co nejlepší. Dnes si tedy povíme, jak nehtům dopřát co nejlepší péči a pokožce rukou dodat potřebnou hydrataci i v zimním období, kdy to nejvíce potřebují. Ruce nás totiž představí rychleji než vizitka. Používáme je ke všem každodenním činnostem a jsou důležitou součástí lidské komunikace, proto bychom si na nich měli dát záležet.

Naše ruce jsou neustále na očích- kdykoliv se představujete, vítáte se s přáteli, gestikulujete, platíte nebo se jednoduše držíte v autobuse. Okousané nehty a popraskanou kůži nezakryjete ničím, ať se snažíte sebevíc. Mít pěstěné a opečovávané ruce patří k základní nutnosti ženy!

Na rozdíl od jiných partií jsou neustále vystavovány (kromě cizích očí) i vnějším nepříznivým vlivům jako počasí, manuální práce apod.. Myslíte si, že manikúra ubírá čas a peníze? Není potřeba týdně navštěvovat manikérku, poradím vám jednoduché rady na domácí "salón", po kterých se vaše ruce budou cítit jako v bavlnce.Trochu zahřátí pro studené dny

16. listopadu 2015 v 13:53 | *Michelle* |  Food/ Pro chuťové buňky..
Je listopad a venku už začíná být opravdu chladno, mlhavo a neustále prší. Krátké zimní dny a nepříjemné počasí na mnohé z nás působí depresivně a mají za následek neustálou špatnou náladu a stres. Je proto potřeba využít i malé radosti, aby byl den hned příjemnější. A stačí třeba pouhé zahřátí. V takových dnech se nám nechce ani vylézt z postele, natož pak mrznout v práci nebo ve škole. Jak takový den vylepšit? Udělejte si radost třeba dobrým horkým nápojem. Ten vás nejen zahřeje, ale zvedne vám i náladu. Co si ale uvařit? Pokud vás už nebaví obyčejná horká čokoláda, káva či kakao, mám pro vás čtyři skvělé tipy na trochu netradiční horké nápoje jako stvořené pro studené podzimní a zimní dny.
Podívejte se do článku a inspirujte se. Usmívající se


Síla slov

15. listopadu 2015 v 20:07 | *Michelle* |  Weekly theme/ Téma týdne
Žijeme v době, kdy se říká, že "slova jsou nejmocnější zbraní". A víte co si o tom myslím? Je to naprostá pravda. Slova dokážou opravdu hodně. Člověk, který umí správně volit slova, dokáže ovládat davy lidí. Lidé totiž rádi poslouchají někoho, kdo jim slibuje lepší budoucnost a zajištění, ale musíme si také dávat pozor na to, co všechno se za těmito slovy skrývá. Slova z úst špatného člověka se špatnými úmysly mohou být opravdu silnou zbraní, jelikož pomocí pouhých slov, se dá člověk snadno zmanipulovat. O tom jsme se poučili už během druhé světové války.
Ale i v dnešní době mají slova velmi silný vliv. Lidé proti sobě bojují právě slovy, ať už v politice (zde je jejich vliv nejsilnější), zaměstnání nebo i obyčejných soutěžích. Vždyť právě na základě pár slov volíme například to, koho posadíme do vedení státu (volíme podle toho, co nám kdo naslibuje, že za své vlády udělá).
Slova dokážou člověku pomoci, ale i ho velmi ranit. Jakmile totiž něco vypustíme z úst, nemůžeme to vzít zpět, a proto bychom si vždy měli rozmyslet, co říkáme a komu to říkáme.
Takže abych to shrnula, já osobně dávám za pravdu tomu, že slova jsou nejmocnější zbraní a mají obrovský vliv a sílu.


5 tipů na zdravou a chutnou snídani

15. listopadu 2015 v 16:33 | *Michelle* |  Fitness
Chcete snídat chutně, ale přitom zdravě a tak, abyste se cítila dopoledne fit a plná energie? Mám pro vás pět rychlých tipů na snídaně, které vás dostanou do formy.
Díky těmto tipům budete mít ráno skvělou náladu, spoustu energie a zbavíte se otravné chuti na sladké (a tím i pár přebytečných kil)!

Pokud jste to ještě náhodou nevěděli, snídaně je nejdůležitější jídlo dne! Velké překvapení to asi není. I když toto pravidlo zná téměř každá z nás, i přesto se nám stává, že si ranní dávku živin zapomeneme dopřát. Případně své tělo pouze odbudeme šálkem kávy nebo sušenkou.

Špatná zpráva ale je, že si naše tělo pamatuje, když ho chceme ráno oklamat a odbýt co nejrychleji. Výsledkem může být únava, stres a nedostatek energie, kterou pak zajídáme kalorickými dobrotami z automatů. Výsledek se určitě projeví jak na váze, tak i na vašem psychickém stavu.
Mám proto pro vás i dobrou zprávu: snídaně mohou být rychlé, jednoduché, nápadité, a navíc i velmi chutné (a zdravé!). Vyzkoušejte některý z následujících tipů od doktorky Heather Mangieri, která se specializuje na zdravou výživu a možná se na snídani budete těšit už den předem!Výlet za lázeňskými oplatkami a minerálními prameny!

1. listopadu 2015 v 20:29 | *Michelle* |  About me/ O admince
Ahoj!
tak jaké jste měli prázdniny? Přiznám se, že já jsem si je trochu prodloužila, ale pššššt. Ve čtvrtek jsem se vydala na úžasný výlet s přítelem a jeho rodiči. Můj přítel ani jeho mamka tam nikdy nebyli, a tak jsem se rozhodla, že je tam musím vzít. Tohle město totiž miluju! A o kterém městě že je vlastně řeč? No přece o krásném lázeňském městě Karlovy Vary. Jezdím tam už spoustu let (můj táta tam má příbuzné), ale vždycky je to stejný zážitek. Prostě miluju tu kolonádu plnou lidí a stánků se suvenýry z českého skla a porcelánu. Mám ráda i tu chuť minerálních pramenů (i když většině lidí se z toho dělá špatně, zvlášť z těch horkých)- možná je to tím, že už jsem si na to zvykla Smějící se.

Vyrazili jsem už dopoledne, abychom stihli v klidu projít celou kolonádu (hlavní ulice plná stánků a hotelů podél řeky Ohře), protože těch krámků je tam opravdu hodně. Ráno jsem měla trochu obavy, jelikož tady v Ústí byla taková mlha, že jsem cestou k rodičům mého přítele viděla sotva dva metry před kapotu auta. Od nich jsme pak vyjeli jejich (mnohem prostornějším) autem. Cesta zabrala zhruba hodinku a půl a čím více jsme se blížili k Varům, tím se počasí vyjasňovalo. V cíli našeho výletu už bylo nebe bez mráčků a sluníčko krásně hřálo. Prostě dokonalý den na procházku městem Usmívající se


Sladíme pozadí s podzimem!

1. listopadu 2015 v 19:36 | *Michelle* |  The news/ Novinky
Ahoj!
Za prvé se omlouvám, že toho poslední dobou píšu málo. Chodím do nové školy a vůbec nestíhám. Ještě ke všemu mám smůlu, že mě škola absolutně nebaví, jelikož jsem schytala špatný kolektiv (přišla jsem mezi ně později a to je pro ně trochu problém) a v probírané látce se moc nechytám. Výsledek? -> mnohem více učení doma..

Dnes ale máme jiný úkol. Potřebuji vybrat nové pozadí, které by ladilo s venkovním počasím a doufám, že mi s tím pomůžete! Mrkající Vybrala jsem pro vás na internetu osm obrázků s různými podzimními motivy a byla bych ráda, kdybyste mi pomohli vybrat ten nejhezčí.
Teď tedy následuje těch osm obrázků, ze kterých můžete vybírat. Na konci, na vás pak čeká anketa, kde prosím odklikněte ten, který se vám líbí nejvíc.
Pokud se vám náhodou nezobrazí anketa správně, stačí hlasovat v komentářích Usmívající se

Předem moooc děkuji za pomoc při váběru Usmívající se
*Michelle*