. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Trápí tě velký zadek a tlustá stehna?

12. září 2015 v 19:53 | *Michelle* |  Fitness
Kdo z vás nikdy neřekl, že chce zhubnout? Myslím, že ze sta to bude tak jedna dívka. Většina holek, co tohle říká, má postavu celkem průměrnou. Nejsou vychrtlé, ani tlusté, prostě normální.
Opravdu miluju holky, které před vámi neustále mluví o tom, že musí zhubnout a pak vás pozvou třeba do cukrárny na kalorickou bombu. Jakmile dortík dojí, je to tu znovu- od zítřka jím zdravě, jsem tak tlustá...
Zajímavé je, že od těch tlustších typů tuto větu uslyšíte méně, než od dívky normální postavy.

Ano, snem skoro všech holek je shodit alespoň pár kil, aby měly do plavek dokonalou postavu. Ale proč o tom jenom mluvit? Plány se musí i zrealizovat, na to nezapomínejte!
Tento článek je tedy určený všem, kdo chtějí zpevnit bříško, hýždě a stehna a celkově být o pár kilo lehčíKrok 1: Stanovte si jasný cíl
Stanovte si cíl, za kterým půjdete. Je lepší si stanovovat spíše výslednou postavu, než kila dolů. Třeba se vám nelíbí vaše stehna. Chtěla byste je zpevnit a trochu ubrat z jejich objemu. Pokud chcete mít zpevněná stehna, hodil by se i pevný zadeček.

Krok 2: Dodržujte pitný režim a dohlížej na pestrou stravu
Mnoho lidí zapomíná přes den pít. Vypít byste měla alespoň 1,5 litru (lépe 2 litry) vody denně, protože tělo se potřebuje zavodňovat. Když více pijete, máte menší hlad a nemusíte sníst celý balíček sušenek na chuť. Místo toho si dáte jenom jednu či dvě. Pokud budete i více pít vodu, tělo bude více odbourávat tuky a váha tak půjde lehce dolů. Nutné je ale dodržovat tento pitný proces po celou dobu cvičení a hubnutí.

Tuto metodu mám ozkoušenou. Za den vypiju tak 2 litry vody a váha mi mírně klesla dolů. Tělo je také lehce pevnější než předtím. Není to zas takový problém. Řeknete si, že během dopoledne ve škole vypijete jednu 1,5litrovou lahev vody a jde to rychle.

Dodržujte také svůj jídelníček. Během hlavních jídel prokládejte jídelníček ovocem či zeleninou. Nezapomínejte na vydatnou snídani, z níž tělo čerpá živiny hlavně dopoledne. Najezte se radši více ráno a dopoledne než pak večer, kdy vaše tělo nespálené kalorie uloží do tuků. Večer zkuste jíst spíše lehká jídla (než porci svíčkové). Sladkosti se pokuste vyřadit také, místo nich si dejte třeba obložený talíř zeleniny či ovoce (kiwi, jahody, mrkev, banány, jablka), který vás více zasytí a dodá vašemu tělu i potřebné vitaminy.

Krok 3: Cviky
Nejhorší je, když používáte krémy, které vám mají zaručit zpevnění těla. Řekněme si upřímně, možná něco funguje, ale jen pár minut. Nejúčinnější jsou cviky na hluboké zpevnění svalstva (ne jen pokožky).

Nejlepší pro zpevnění stehen a zadečku je chůze. Proto se třeba po škole vydejte na dlouhou procházku po přírodě, kde budete posilovat své partie a navíc si pročistíte hlavu od všech problémů.

Není důležité hnát. Jděte tempem, které vám vyhovuje, ale zase se neloudejte jako šnek. Zkuste nasadit svižné tempo. Aby vás procházky bavily, vezměte si s sebou kamarádku, se kterou vám i delší procházka uteče rychleji, než když půjdeš sama. Nebo s sebou vezměte třeba pejska, budete se cítit lépe, protože uděláte něco i pro jeho zdraví a kondici. Před každým cvičení byste měla své tělo zahřát a připravit ho na nějakou aktivitu. Asi půl hodiny před cvičením byste už neměla jíst, protože tělo při fyzické aktivitě bude čerpat zásoby z uložených tuků a ne z před chvílí přijatých cukrů. Tělo se i rychleji unaví, když je najezené. Po cvičení byste se ale měla určitě najíst, důležité jsou hlavně bílkoviny a sacharidy.

Dřepy - každý je zná. Tento cvik skvěle posiluje a zpevňuje stehna.
Pokud chceš nějaký určený systém dřepů, zkus některou z 30tidenních výzev ;)Speciální cviky - spoustu cviků můžete dělat s gymnastickým míčem nebo i bez něj.

Teď je tu série cviků s míčem:
1. Sedíte rozkročmo s míčem mezi nohama a snažíte se sevřít nohy k sobě. Protože je mezi nohama překážka, zapojujete při stlačení míče hlavně vnitřní stranu stehen. Cvik by se měl opakovat asi 90x, aby se stehna postupně zpevňovala. Zátěž a opakování cviků můžete postupně, ale pomalu přidávat.

2. Míč opřete o zeď a nohy dáte od sebe. Opřete se o stěnu/o míč zády a zkoušíte jít s rozkročenýma nohama co nejblíže k zemi. V každé pozici vydržíte zhruba 30 sekund a pak se posunete o kousek dolů. Nohy je dobré mít rozkročené o něco více než je šířka ramen.

3. Roznožování - posilování vnější strany stehen. Cvik je založen skoro na stejném principu jako cvik číslo 1. Zde ale místo stlačování dovnitř nohy roztahujte. V tomto případě je nejlepší, když vám někdo nohy drží a vy se přes jeho sílu snažíte nohy roztáhnout.

Doufám, že jsem vám pomohla alespoň v té partii stehen, která bývá u holek nejproblematičtější. Spoustu dalších cviků najdete samozřejmě na internetu, výborné je cvičení pilates. Hlavně nezapomeňte vydržet a neupustit od cviků. Protože když budete cvičit týden, pak se na to vykašlete a na měsíc přestanete, žádný výsledek neuvidíte. Nejlepší je ve cvičení pokračovat kolem tří měsíců, pak se rozhodnete, jestli budete cvičit dál (třeba jenom pro kondičku), nebo vám to už stačí. Nezapomínejte hlavně pít neslazené a neperlivé pití - vodu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama