. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Správná manikúra

6. září 2015 v 10:01 | *Michelle* |  Péče o ruce a nehty (hands and nails)
Chcete mít přirozené a krásné nehty, ale nevíte jak na to? Je to velmi snadné. Možná se vám to nezdá, ale na ruce kouká každý, jsou naší jakousi vizitkou. Proto byste měli nehty udržovat upravené a čisté. Nikdy nevycházejte z domu se špínou za nehty nebo potrhanou kůžičkou. A to už vůbec nemluvím o okousaných nehtech. Pokud máte takový zlozvyk i vy, radím vás, ať se ho co nejdříve zbavíte. Největší ostudou totiž je, když vám chce někdo potřást rukou a vy k němu natáhnete tu svou s okousanými, špinavými nehty. To většinu lidí dokonale odradí. Prozradím vám tedy šest kroků k dokonalé manikúře.

1. KROK
Nejprve musíte odstranit veškerý starý lak. Nehet musí být před dalším krokem manikúry dokonale čistý. Vezměte vatový tampon a namočte ho do odlakovače, nejlépe bez acetonu. Jemnými pohyby po ploše nehtu stírejte zbytky laku. Pokud máte na nehtech silnou vrstvu a lak nejde lehce setřít, v žádném případě se o to nepokoušejte násilím! Namočte tampon trochu víc, přiložte ho na chvilku k nehtu a nechte odlakovač působit. Za okamžik nehty odlakujete snadno. Pro odstranění odlakovače z nehtů opláchni ruce studenou vodou.
2. KROK
Nyní musíte své nehty upravit do požadovaného tvaru. Nejlepší by bylo zapilovat je pilníkem, ale pokud jsou příliš dlouhé, použijte manikúrní nůžky. Pilníkem už tvar jen dopilujte do správného tvaru. Nehty se nesmí pilovat pokud jsou vlhké nebo po koupeli- mohla by se narušit jejich struktura a začaly by se třepit.
Zde je několik základních tvarů nehtů:
Oválný tvar- nejoblíbenější, pohodlný pro každodenní nošení. Navíc opticky prodlužuje nehet i celý prst.
Čtvercový tvar- vhodný pro poničené nehty, které nedokáží narůst. Tento tvar se nejvíce hodí u nehtů dlouhých ke špičce prstu. Čtvercový tvar se zaoblenými rohy je také dobrou volbou pro nehty se sklony k třepení.
Špičatý tvar- hodí se pouze pro ženy s krásnými, dlouhými prsty a nehty. Pokud takové nemáte, nepilujte si je o tohoto tvaru nikdy.
3. KROK
Nyní je čas na odpočinek. Dopřejte svým rukám uvolňující lázeň. Nechte je 10- 15 minut volně ležet např. v horké vodě s mořskou solí nebo v bylinkové lázni. Dáte tak rukám možnost uvolnění, regenerace a také vám lépe půjde odstranit ztvrdlá kůžička.
4. KROK
Lehce ruce usušte ručníkem a pak je nechte ještě pár minut na vzduchu uschnout. Teď je čas odstranit přebytečnou kůžičku. Je zde opět několik možností:
Evropský způsob- změkčit kůžičku hydratačním krémem a pomerančovým dřívkem ji zatlačit dolů. Máte zaručeno, že si neporaníte ani nepoškodíte okolí nehtu.
Druhá možnost- odstranění pomocí manikúrních nůžek. Opatrně kůžičku odstřihněte. Je zde ale možnost poranění.
5. KROK
Nehty vyleštěte leštičkou, aby byly dokonale hladké-> základ pro lakování. Pokud lakovat nechcete, tady vaše manikúra končí. Těchto 5 kroků byste měli opakovat každý týden, maximálně jednou za 14 dní.
6. KROK
A na závěr ta nejlepší část- lakování. Před nanesením barevného laku použijte podkladový lak pro ochranu svých nehtů. Pak přidejte dvě vrstvy barevného laku a celé ukončete nadlakem. Každá vrstva se natírá, až když je ta předchozí uplně zaschlá. Jinak byste dokonalého vzhledu nikdy nedosáhli.

listopad 2013
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama