. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

První dojem: jak zapůsobit co nejlépe?

6. září 2015 v 17:41 | *Michelle* |  Other tips/ Ostatní
Představení
První školní týden jistě potkáte spoustu nových lidí. To, jak na ně zapůsobíte, ovlivní vaše vzájemné vztahy po celou zbývající dobu studia. Proto byste měla zapůsobit co nejlépe a já Vám poradíme, jak na to.
V září člověk vždycky pozná spoustu nových lidí, je jedno, jestli jste letos přestoupili na novou školu, nebo přibyl ve vaší třídě nový spolužák, či Vás bude učit nová profesorka. A tím to nekončí, začínají totiž různé kroužky, skupiny, jazykové kurzy nebo dokonce práce. Kamkoliv se přihlásíte, je šance, že se seznámíte s někým novým.

A pokud chcete dobře zapadnout, musíte si dát pozor, jak na ostatní působíte. Protože první dojem, který si z Vás ostatní odnesou, vzniká velmi rychle - asi tak dvě až čtyři minuty, ale změnit ho trvá věčnost. Když si Vás učitelka podle první odpovědi zařadí mezi problémové, můžete s ní pak bojovat celé pololetí, když Vás spolužáci či kolegové odsoudí jako namyšlenou, dlouho se k nim budete přibližovat. Proto s každou sekundou dobře hospodařte.


Působte dobře už při příchodu

Ať se Vám to líbí, nebo ne, první dojem druzí získají z toho, co vidí - tedy z toho, jak vypadáte a jak působíte. Když vcházíte do místnosti, narovnejte se. Neklopte oči do země, ale pohledem přejeďte celou místnost. Správné držení těla a chůze o Vás totiž mnohé prozradí, stejně jako to, jakou energii, sebejistotu a klid vyzařujete.
Zřetelně pozdravte, i když se neobrátíte k nikomu konkrétnímu. Pomalu a sebevědomě projděte místností a přitom se kolem sebe rozhlédněte. Když se budete dívat pouze před sebe nebo do země, budete působit nejistě. Přirozeně se usmívejte (nepřirozený úsměv je horší než žádný), pohledem si vyberte lidi, kteří Vám jsou sympatičtí, k nim přistupte a představte se. Budete-li si s někým podávat ruku, snažte se udržet suchou dlaň a ruku druhé osoby stiskněte středně velkou silou.

Abyste udělali dobrý dojem, musíte mít jistou dávku sebevědomí. Uznáváme, není to úplně jednoduché a někdy se nám ta sebedůvěra špatně hledá. Přitom nám často může pomoci i málo. Když člověk skvěle vypadá, lépe se hned cítí a okolí vysílá pozitivní signály.

Nepodceňujte výběr oblečení


Než půjdete mezi lidi, kteří Vás neznají a na které chcete dobře zapůsobit, věnujte pozornost tomu, co si vezmete na sebe. Řiďte se především zdravým rozumem, protože ne vždy to, co je zrovna IN, Vám sluší nejvíc. Nejdůležitější je, abyste se cítila dobře a uvolněně. Oblečení, které Vám nebude dobře sedět, bude Vás někde škrtit nebo mu nebudete věřit, že Vás nezradí a neukáže víc než chcete, změní Vaše chování. Nebudete se cítit přirozeně, ale budete strnulá a napnutá.
Takže než minisukni a vysoké podpatky zvolte raději boty na klínku a sukni ke kolenům. Pokud si nejste jistá výběrem, zeptejte se někoho, kdo má podle Vás dobrý vkus. Zaměřte se také na to, aby Vaše oblečení bylo čisté, nezmačkané a bez děr.

I první rozhovor je důležitý


Uvědomte si, že když poprvé mluvíte s lidmi, kteří Vás neznají, je hrozně důležité jak a co budete říkat. Z toho, jak mluvíte, je vidět, jestli jste skromná, nebo nafoukaná, optimistka, nebo pesimistka.

Jak mluvit, abyste nebyli protivní?
- komunikujte, ale neovládněte konverzaci
- ptejte se, ale nevyzvídejte
- jednejte přátelsky, ale neflirtujte
- věřte si, ale nevytahujte se
Hádka s kamarádkou
Když na někoho budeš křičet, první dojem dobrý neuděláš.
Pokud si v rozhovorech nejste úplně jistá, zamyslete se - mluvíte moc nebo naopak málo? Je na způsobu, jakým mluvíte něco, co by mohlo druhé šokovat nebo urazit? Pokud máte ve svém okolí někoho, s kým každý rád mluví, všímejte si ho a učte se od něj. Jak to ten člověk dělá a nedokážete ho náhodou napodobit?


Když máte někam přijít, naplánujte si, že tam dorazíte aspoň o deset minut dřív. I kdyby se pak stalo něco neočekávaného, pořád to ještě stihnete. Nepřipusťte, aby první dojem, který uděláte, byl, že chodíte pozdě. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama