. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Prosluněný výlet na Vaňovské vodopády

20. září 2015 v 15:40 | *Michelle* |  About me/ O admince

Ahoooj,
včera ráno jsem se probudila do překvapivě krásného dne. Teploměr ukazoval 24°C. Nečekala jsem, že bude ještě tak hezky, a proto jsem toho musela využít. Přemluvila jsem přítele na menší výlet, vzali jsme pejska a vyrazili jsme. Ono i tady v Ústí je pár pěkných míst kam vyrazit. My jsme si včera vybrali procházku z výletního zámečku Větruše na Vaňovské vodopády. Turistická stezka vede lesem, vetšinou po rovině skoro po vrcholku zalesněného hřebu Českého Středohoří. Po cestě je pár odpočívadel, kde si můžete sednout na lavičku. Vždy naproti každé lavičce je "díra" mezi stromy, kde se vám naskytne krásný výhled na Labské údolí s hradem Střekovem a Masarykova zdymadla. U každého odpočívadla je také dřevěná tabule, kde si můžete přečíst různé zajímavosti- např. o historii hradu Střekova, o divokých rostlinách, které zde rostou, o zdymadlech atd. Cesta občas klesá a stoupá, ale víceméně vede stále rovně a kopíruje záhyby lesa (celou dobu jdete po jedné straně kopce).
Na konci cesty čeká Národní přírodní památka Vaňovský vodopád, který stéká po čedičové skále s názvem Vrkoč. Celý vodopád je kaskádovitý a skládá se ze tří vodopádů, vidět je však pouze nejspodnější a zároveň největší (nahoru na další dva stupně se nedostanete). Po vodopádem taktéž najdete ceduli s informacemi o vodopádu. Pokud vám tento výlet nestačí, můžete pokračovat ještě kousíček dál- podél Vrkočské skály dojdete nahoru nad vodopád na Vaňovkou vyhlídku (Mlynářův kámen). Odsud je opravdu nádherný výhled na Labské údolí (zákruty řeky Labe)- přes hrad Střekov, zdymadla a Větruši až do centra Ústí nad Labem a na druhou stranu do Vaňova až skoro do Dolních Zálezel.
Cesdta z Větruše na vodopády je dlouhá zhruba 4 kilometry a trvá přibližně hodinu. Cesta zpět taktéž. Pokud ale dojdete k vodopádům a zpátky už se vám pěšky nechce, stačí sejít po cestě zhruba půl kilometru na hlavní silnici, odkud se autobusem č. 15 dostanete zpět do centra města.
Já osobně mám ráda vyhlídky atd, ale už mnohem méně ráda mám ty kopce, které musím vyšplhat, abych se tam dostala. Tenhle výlet je proto pro mě ideální- dojedete autem až nahoru k zámečku, odtud pěšky kousíček do kopce lesem a pak už víceméně len rovinka, občas lehké stoupání. Bylo opravdu krásně a tak jsme si procházku moc užili. A náš pejsek (který se vrátil domů celý špinavý) si to asi užil nejvíc.

Takže pokud jste třeba z Ústeckého kraje a nevíte, kam se o víkendu vydat, tento výlet doporučuji Usmívající se
Pod článkem najdete i pár fotek Usmívající se

PS: Nedivte se, že tam není skoro žádná voda, ono nám tu totiž v Ústí poslední dobou moc neprší Smějící se
Mějte se krásně,
*Michelle*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama