. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Procházka do Dolních Zálezel

27. září 2015 v 18:09 | *Michelle* |  About me/ O admince

Je neděle a dopoledne bylo poměrně hezky. To znamenalo opět další výlet. Dnes jsem si vybrala procházku Pohádkovým lesem z Vaňova do Dolních Zálezel. Cesta je dlouhá zhruba 4km tam a poté 4km zpět. Je to příjemný výlet, vhodný na dny, kdy se nechcete namáhat. Cesta vede více méně po rovině, občas pár kroků do kopečka.
Na začátku lesa je tzv. Pohádkový les- po cestě (zhruba 500 m) jsou zde rozmístěné vyřezávané postavičky, většinou pohádkové. Začal s tím kdysi pan řezbář, který bydlí hned u tohoto lesa, aby dětem z okolí zpříjemnil čas strávený venku. Najdete tu Rumcajse s rodinkou, krtečka, čarodějnici, Krakonoše a mnoho dalšího. Bohužel v dnešní době se najde spousta zlých lidí, které nenapadne nic lepšího, než se jít projít do lesa a všechno ničit. Dřív tu bylo postaviček mnohem víc, ale lidé je časem zničili (opravdu škoda). Kousek od tohoto místa mají moji rodiče chalupu, a já sem chodím už spoustu let. Mám tohle místo opravdu moc ráda.
Po cestě se nacházejí i dva ručně vyrobené rozcestníky (taktéž od pana řezbáře). Výlet je ideální pro rodiče s dětmi i třeba na prochátku s pejskem. Takovou procházku jsme dnes zvolili my- jen já, můj přítel a naši dva hafánkové. V lese se vyřádili a celou cestu si hráli, to mám na takových výletech nejraději.
A pokud budete po těch 4km vyprahlí, cesta končí v Dolních Zálezlech u "hospůdky U Labe", kde si můžete dát třeba pivečko, načerpat síly a vydat se zpět.
Nám se dnes procházka opravdu vydařila, teď už ale sedím doma v teplíčku Usmívající se
Znáte tohle místo?
*Michelle*Moji miláčkové <3

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama