. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Oblastní klubová výstava Kníračů- Nový Bor (Liberecko)

14. září 2015 v 14:58 | *Michelle* |  About me/ O admince

Dnes bych se s vámi ráda podělila o "výlet" na Oblastní klubovou výstavu Kníračů, které jsem se v sobotu účastnila. Výstava se konala v Novém Boru na Liberecku a soutěžilo zde zhruba šedesát dva kníračů ze všech kategorií (knírač malý, střední a velký- byli tu černí, černostříbřití, pepřáci i bílí knírači). Ke Kníračům mám odjakživa velmi vřelý vztah. jelikož jsem mezi nimi vyrůstala.

Moje babička vede už přes třicet chovatelskou stanici Kníračů malých černostříbřitých (CHS Ze Severních hor), takže ke kníračům mám opravdu blízko. A jelikož jela babička včera na oblastní výstavu jako porotce, využila jsem toho a jela se na ně podívat také. Na výstavách už jsem byla hodněkrát, ale ta poslední už je pár let zpátky. Sama si chci příští rok pořídit vlastního malého knírače (s průkazem původu, aby mohl na výstavy), a tak jsem se ještě jednou chtěla podívat, jak celková výstava a následná bonitace probíhají.
Pejsků bylo opravdu hodně a tak bylo co posuzovat. Každého psa i fenku jsem pečlivě pozorovala a poslouchala, co jim předseda a porotci vytýkali. To je totiž to, čemu bych se měla v budoucnu vyhnout (například špatná chůze, rezavé fousy, špatně vytrimovaná srst..). U každého pejska se posuzuje spoustu věcí, např. postavení chrupu (ideálně nůžkový skus) a uší, tvrdost srsti, velikost náprsenky a počet bílých znaků (u černostříbřitých kníračů), postavení nohou nebo velikost předhrudí. A to zdaleka není vše.
Kynologie (tedy nauka o psech) je obecně velmi zajímavá věc, která mě opravdu baví. Miluji pejsky (a samozřejmě hlavně štěňátka). Jezdit na výstavy a sledovat psy, jak běhají kolečka a drží správný postoj mě také velmi baví. Odmalička jsem babičce s pejsky pomáhala, měli jsme jich už opravdu hodně.
Teď máme v rodině tři knírače (jednu šampionku všech kategorií, jednu mladou šampionku, kterou ještě nějaké výstavy čekají a fenku, která má bohužel vadu, a proto na výstavu nemůže) a potom mého malého westíka, který se jel včera na pejsky podívat se mnou.
Mám tu pro vás i pár fotek Usmívající se

Nakonec jsme všichni dostali pořádný domácí obídek z místní hospůdky


Já jsem si to opravdu užila a můj malý pejsek si tam našel spoustu nových kamarádů Usmívající se
A co vy? Byli jste někdy na výstavě psů?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama