. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Noční můra všech žen? Strie!

9. září 2015 v 22:28 | *Michelle* |  Péče o pleť a pokožku těla (skin and body)
Všechny víte, co to je, ale radši byste nevěděly- strie. Jak proti nim bojovat a co na ně platí?
Strie jsou strašákem všech žen. Je čas se jim postavit čelem, poznat svého nepřítele i jeho slabiny. S těmito tipy a radami ho můžete zasáhnout na těch správných místech. Jak se tedy strií zbavit? To si přečtěte v následujícím článku.


Strie - co jsou zač a proč vznikají?

Strie jsou drobné jizvičky objevující se na pokožce v oblastech boků, břicha, hýždí a stehen či prsou. Zpočátku jsou červené až fialové, časem však zesvětlají. Vznikají popraskáním elastických vláken těsně pod povrchem kůže. Strie se vyskytují 2,5x častěji u žen než u mužů.
Za striemi stojí dvě příčiny. Za prvé je to mechanické napětí vznikající v důsledku trvalého napínání pokožky při rychlém růstu nebo přibývání na váze. Druhou příčinou jsou náhlé a výrazné hormonální změny. Zvýšená hladina steroidních hormonů omezuje produkci kolagenu a elastinu, a dochází tak ke snížení pružnosti pojivové tkáně. To je také důvodem, proč se strie často objevují u dívek i chlapců při rychlém růstu v období dospívání.

Někteří jedinci mají větší sklony k tvorbě strií a to z několika důvodů, mezi nejdůležitější patří:
  • Dědičnost
  • Hormonální změny (puberta, těhotenství, laktace, menopauza a podobně) nebo užívání některých hormonálních léků a preparátů (anabolické steroidy, kortikoidy)
  • Těhotenství- u gravidních žen záleží na mnoha faktorech. Jde především o množství a tempo nárůstu hmotnosti, o rozložení hmotnosti, o velikosti plodu.
  • Obezita a špatné stravovací návyky.

Prevence aneb Jak se jim vyhnout

Úplně se zbavit strií není možné. Kůže je poškozena trvale a nenávratně. Existuje ale pár zásad prevence vzniku strií i co dělat, když se strie na pokožce už objevily: Jde zejména o dostatečný přísun tekutin, správnou životosprávu, promazávání ohrožených partií těla, prokrvující masáže, pomalé přibývání na váze, ideálně však udržování váhy na stejné úrovni dlouhodobě a pozvolné posilování postižených partií.

Jsou tam! Co dělat?

Pokud už strie vznikly, lze jejich projevy zmírnit masážemi (jsou spíše nástrojem k efektnímu a rychlému vstřebání účinných látek do pokožky a prokrvení), zábaly, které pokožku intenzivně vyživují, hydratují a podporují tvorbu kolagenu, a tím zvyšují její pružnost. Dále můžete zmírnit projevy strií mazáním speciálními krémy a oleji a zdravou, vyváženou stravou, dostatečným pitným režimem a pravidelným pohybem.

Strie v těhotenství

Těhotenské strie se objevují přibližně u 70% těhotných žen. Lékaři radí, aby si těhotné ženy hlídaly vyváženou zdravou stravu. Každé kilo navíc klade na kůži větší nároky, a zvyšuje tak riziko vzniku strií. Dermatologové doporučují aplikovat co nejdříve denně tělový olej, pravidelnost je zcela zásadní. Podle zkušeností porodních asistentek jsou důležité i pravidelné masáže - prokrví pokožku a stimulují krevní oběh.

Tady je pár tipů s produkty, které vám v boji se striemi mohou pomoci...

Tip: olejová masáž
Olejová masáž pro pokožku trpící striemi od Sarah Maxwell, fitness expertky Nivea: Jste-li těhotné, odborníci doporučují vmasírovat olej do pokožky bříška krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček (směr zatočení vašich střev). Nezapomeňte, že nejlépe je olej nanášet těsně po sprchování, když je vaše pokožka ještě lehce vlhká.

Oleje

Zázračné složení, 100% účinnost zlepšení vzhledu strií, nespočet klinických studií a oblíbenost po celém světě. To je kouzlo z jižní Afriky zvané Bi-Oil. Přípravek Nobilis Tilia obsahuje účinnou směs éterických olejů regenerujících pokožku. Na foto (zleva): Bi-Oil 499 Kč, Nobilis Tilia Tělový a masážní olej Péče při striích 439 Kč; archiv firem

Zázračné složení, 100% účinnost zlepšení vzhledu strií, nespočet klinických studií a oblíbenost po celém světě. To je kouzlo z jižní Afriky zvané Bi-Oil.
Přípravek Nobilis Tilia obsahuje účinnou směs éterických olejů regenerujících pokožku.
Na foto (zleva): Bi-Oil 499 Kč, Nobilis Tilia Tělový a masážní olej Péče při striích 439 Kč
První přípravek bojuje proti vzniku strií směsí olejů lisovaných za studena a vitaminy A, E a F. Olejová péče Nivea obsahuje makadamiový a avokádový olej, které pokožku vyhlazují a zpevňují. Na foto (zleva): Saloos Antistri 230 Kč, Nivea Zpevňující tělový olej Q10 Plus 168 Kč; archiv firemPrvní přípravek bojuje proti vzniku strií směsí olejů lisovaných za studena a vitaminy A, E a F.
Olejová péče Nivea obsahuje makadamiový a avokádový olej, které pokožku vyhlazují a zpevňují.
Na foto (zleva): Saloos Antistri 230 Kč, Nivea Zpevňující tělový olej Q10 Plus 168 Kč
Tyhle směsi pěsticích olejů jsou perfektní pro prevenci vzniku strií, ale i ošetření těch již vzniklých. Nezapomínejte ale na pravidelnou masáž. Na foto (zleva): Balea Beauty Tělový olej 4 v 1 90 Kč, Dermacol Enja Body Oil Anti-Cellulite & Anti-Stretch Masážní tělový olej proti celulitidě a striím 199 Kč; archiv firemTyhle směsi pěsticích olejů jsou perfektní pro prevenci vzniku strií, ale i ošetření těch již vzniklých. Nezapomínejte ale na pravidelnou masáž.
Na foto (zleva): Balea Beauty Tělový olej 4 v 1 90 Kč, Dermacol Enja Body Oil Anti-Cellulite & Anti-Stretch Masážní tělový olej proti celulitidě a striím 199 Kč
Olej s výtažky z trnkových květů, březových listů a třezalky má ochranný a hřejivý účinek, vitamin E a kvalitní rostlinné oleje v přípravku Eucerin slibují pokožku hebkou a strie méně viditelné. Na foto (zleva): Dr.Hauschka Blackthorn Toning Body Oil Pěstící olej Trnka 398 Kč, Eucerin Tělový olej proti striím 369 Kč; archiv firemOlej s výtažky z trnkových květů, březových listů a třezalky má ochranný a hřejivý účinek, vitamin E a kvalitní rostlinné oleje v přípravku Eucerin slibují pokožku hebkou a strie méně viditelné.
Na foto (zleva): Dr.Hauschka Blackthorn Toning Body Oil Pěstící olej Trnka 398 Kč, Eucerin Tělový olej proti striím 369 Kč
Amarantový olej s vysokým obsahem skvalenu má výrazné regenerační účinky. Hýčkejte své bříško i další rizikové partie olejem pro maminky. Na foto (zleva): Ryor Amarantový olej pro pleť a tělo 189 Kč, HiPP MamaSanft Masážní olej na strie pro maminky 177 Kč; archiv firem
Amarantový olej s vysokým obsahem skvalenu má výrazné regenerační účinky.
Hýčkejte své bříško i další rizikové partie olejem pro maminky.
Na foto (zleva): Ryor Amarantový olej pro pleť a tělo 189 Kč, HiPP MamaSanft Masážní olej na strie pro maminky 177 Kč

Krémy

Tyto krémy zlepšují elasticitu kůže a předcházejí narušení mezibuněčných vazeb. Na foto (zleva): Matis Paris Réponse Corps Tonicité Restructuring Stretch Marks Cream 1530 Kč, Clarins Extra Firming Body Lotion 1114 Kč; archiv firemTyto krémy zlepšují elasticitu kůže a předcházejí narušení mezibuněčných vazeb.
Na foto (zleva): Matis Paris Réponse Corps Tonicité Restructuring Stretch Marks Cream 1530 Kč, Clarins Extra Firming Body Lotion 1114 Kč
Tyhle dva přípravky bojují jak se striemi, tak s její neméně proklínanou kamarádkou – celulitidou. Na foto (zleva): For Life & Madaga AntiCellulite SPA 529 Kč, Phyris Hydro Active Body Sensation Concentrate 990 Kč; archiv firemTyhle dva přípravky bojují jak se striemi, tak s její neméně proklínanou kamarádkou - celulitidou.
Na foto (zleva): For Life & Madaga AntiCellulite SPA 529 Kč, Phyris Hydro Active Body Sensation Concentrate 990 Kč
Luxusní péče La Danza pokožku vyživuje, zpevňuje a účinně bojuje proti striím. Krém Collistar obsahuje bambucké máslo, vitaminy a kyselinu hyaluronovu. Na foto (zleva): La Danza Intenzivní tělový reparační krém na strie 2390 Kč, Collistar Intensive Anti-Stretchmarks Cream Intenzivní krém proti striím 850 Kč; archiv firemLuxusní péče La Danza pokožku vyživuje, zpevňuje a účinně bojuje proti striím.
Krém Collistar obsahuje bambucké máslo, vitaminy a kyselinu hyaluronovou.
Na foto (zleva): La Danza Intenzivní tělový reparační krém na strie 2390 Kč, Collistar Intensive Anti-Stretchmarks Cream Intenzivní krém proti striím 850 Kč
Krém SynCare zmenšuje jizvičky, jejich hloubku i začervenání, na kritické období těhotenství se zaměřuje aktivní krém od VitaHarmony. Na foto (zleva): SynCare StriaHyal Masážní krém proti striím 330 Kč, VitaHarmony Anti strie Aktivní krém pro těhotné a kojící ženy 279 Kč; archiv firemKrém SynCare zmenšuje jizvičky, jejich hloubku i začervenání, na kritické období těhotenství se zaměřuje aktivní krém od VitaHarmony. Na foto (zleva): SynCare StriaHyal Masážní krém proti striím 330 Kč, VitaHarmony Anti strie Aktivní krém pro těhotné a kojící ženy 279 Kč
Předejděte striím v těhotenství. Věnujte péči o pokožku zvýšenou pozornost a mažte a masírujte... Na foto (zleva): Diet Esthetic Body 10 Stretch Marks Cream Krém na strie 435 Kč, Simply You Elasti-Q Exclusive tělový krém proti striím 318 Kč; archiv firemPředejděte striím v těhotenství. Věnujte péči o pokožku zvýšenou pozornost a mažte a masírujte...
Na foto (zleva): Diet Esthetic Body 10 Stretch Marks Cream Krém na strie 435 Kč, Simply You Elasti-Q Exclusive tělový krém proti striím 318 Kč
Tělové máslo v sobě skrývá extrakt ze slézu a pupalkový olej, krém L´Occitane zas mandlové proteiny a křemík, které svým působením obnovují pevnost a hustotu pokožky. Na foto (zleva): Alverde Mamaglück Tělové máslo s divokým slézem 117 Kč, L´Occitane Zpevňující tělový krém Mandle 1295 Kč; archiv firemTělové máslo v sobě skrývá extrakt ze slézu a pupalkový olej, krém L´Occitane zas mandlové proteiny a křemík, které svým působením obnovují pevnost a hustotu pokožky.
Na foto (zleva): Alverde Mamaglück Tělové máslo s divokým slézem 117 Kč, L´Occitane Zpevňující tělový krém Mandle 1295 Kč

Pokud vás trápí strie a vyzkoušeli jste už některý z těchto produktů, budu ráda, když se o své zkušenosti podělíte Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pharmd438 Pharmd438 | E-mail | Web | 18. října 2015 v 18:39 | Reagovat

Very nice site! <a href="http://aieopxy2.com/osovsqv/1.html">cheap goods</a>

2 *Michelle* *Michelle* | Web | 18. října 2015 v 19:59 | Reagovat

[1]: Thank you so much ;)

3 Smithe778 Smithe778 | E-mail | Web | 4. listopadu 2015 v 2:23 | Reagovat

Thank you for the sensible critique. Me &amp my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such excellent info being shared freely out there. ffcdedffbeedbded

4 *Michelle* *Michelle* | Web | 4. listopadu 2015 v 14:59 | Reagovat

[3]: Nice to hear that my articles help somebody :) I hope this information will be useful for you! :)

5 Smithe403 Smithe403 | E-mail | Web | 12. listopadu 2016 v 14:12 | Reagovat

Just wanna remark on couple of general issues, The web site style is perfect, the subject matter is rattling excellent kefkgckcgkegbeka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama