. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Mít rád vs. milovat

6. září 2015 v 17:10 | *Michelle* |  Weekly theme/ Téma týdne
Mít rád.. Tahle dvě slova slýchá člověk skoro pořád. Já je slyším denně, ať z úst někoho jiného nebo z těch svých. Když se tak nad tím zamyslím, slova 'mám tě/to rád' říkám opravdu velmi často. Mám ráda spoustu věcí- knihy a čtení, vodu, slunce, vůně jídla, cestování. Mám ráda, když mohu někomu udělat radost. Mám ráda procházky a sledování západu slunce. Mám ráda moře a písek. Mám ráda psaní a toužím jednou vydat vlastní knihu. Mám ráda vědomí, že jsem pro někoho důležitá. Mám ráda svého malého pejska...
Ale mohu o tomhle všem říct, že to miluji? Co vlastně tohle jedno slůvko znamená? Opravdu se tak moc liší význam mít rád a milovat? Já si myslím, že každý tohle vnímá jinak. Když dívka někoho miluje a on jí řekne "mám tě rád", myslí si, že je to něco méněcenného. Ale tak to není. I to, aby vás měl někdo rád, si musíte zasloužit. Před pár lety bych řekla, že milovat můžeme pouze živé bytosti. Jelikož pouze ony nám naši lásku mohou oplatit. Do jisté míry je to pravda- miluji své rodiče, svého přítele, svého psa a oni všichni milují mě..
Ale proč bych nemohla milovat knihy nebo potápění, když je to má vášeň? Vždyť i takové věci nám lásku jistým způsobem oplácejí. Ptáte se jak? Protože vždy nám za to, že se jim věnujeme, něco poskytnou. Milujete knihy? Ony vám do oplatí vzděláním a moudrostí. Milujete svůj domov (dům)? On vám to oplatí pocitem bezpečí a útočištěm. Milujete sledování televize? I to můžete. Dokonce i ona vám to oplatí- poskytuje vám informace a zábavu. Můžete milovat opravdu cokoli.
Netvrdím ale, že je to stejný druh lásky. Samozřejmě, že něco jiného je milovat rodinu a něco jiného milovat knihy. Takovou lásku nemůžete srovnávat. Ale jestliže někdo zasvětí celý svůj život psaní, je to láska. A skrz jeho knihu ho milují i jeho čtenáři. Ve všem můžete hledat citové pouto. I láska má totiž mnoho podob. A mít rád' je stejně důležité jako milovat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama