. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Mé druhé já aneb život mezi knihami

6. září 2015 v 15:15 | *Michelle* |  About me/ O admince
Vždy jsem byla velký milovník knih, nacházela jsem v nich jak ponaučení, tak i útočiště, když jsem chtěla na chvíli utéct realitě. V průběhu osmnácti let mého života už jsem přečetla opravdu spousty knih nejrůznějších žánrů a také si jich hromady nastřádala. Ve svých třinácti letech jsem v knihovně přečetla celé oddělení dívčích románů (což byly zhruba tři- pět metrů dlouhé- stojany knih). Od té doby si knihy kupuji nebo stahuji do tabletu jako e-booky, protože v knihovně už není nic, co bych si mohla přečíst. No, teď už si je spíš jen stahuji, protože do mé knihovny už by se žádná nová kniha asi nevešla. Mám těch knih doma opravdu spousty a nové už nemám kam dávat. Jsem šťastná za každou novou knihu a nikdy bych žádnou svou neprodala. Abych to uvedla na pravou míru- ty knihy co prodávám v bazárku na svém blogu nejsou mé, jsou mých sourozenců, kteří je nechtějí a já mám nad všemi těmi knihami dohled a vím, jak s nimi bylo zacházeno :). Jediné knihy, které já osobně prodávám, jsou školní učebnice :D.
Ke knihám jsem vždy měla blízko. Můj táta má stěnu plnou polic s knihami (je jich asi 7 a jsou dlouhé přes celou zeď, takže přibližně 4 metry), a když jsem byla malá, každý večer mi něco četl. Pokaždé jinou knihu. Tenkrát mi bylo úplně jedno co čte, ale tak mě to bavilo, že jsem nic jiného než knihy skoro nechtěla. Jeden čas jsem dokonce toužila být spisovatelkou. Za své dětství jsem toho napsala spousty- básničky, povídky.. I teď mě psaní baví a sama se pokouším napsat román. Mám sice teprve dvě kapitoly, ale když píšu, jsem úplně v jiném světě. Prostě píšu, nad ničím nepřemýšlím, prsty mi samy běhají po klávesnici a během pěti minut mám napsané dvě stránky. Asi tak jako když píšu tento článek. Píšu prostě co mě napadne a co mám na srdci. Nejprve jsem si sepsala zálkadní osnovu, o čem by kniha měla být a pak už jsem to nijak nepromýšlela. Pokud se to povede a budu už mít nějaký smysluplný kus, možná ho tu i zveřejním :).
Život bez knih si prostě neumím představit a podle mého názoru jsou velmi důležité. Člověk v nich najde vše co potřebuje- odvahu v dobrodružných knihách, fantazii ve sci-fi, vzdělání v encyklopediích a tak dále. Knihy nám toho nabízejí nekonečně mnoho. Na všechno, co momentálně chceme (ať už je to ponaučení či zábava) existuje odpovídající kniha.
Tvrdí se, že čtenářů knih ubývá, já si to však nemyslím. Podle mě není nikdo, kdo by za celý svůj dosavadní život nepřečetl aspoň jednu knihu. Je pravda, že dnešní děti zajímají úplně jiné věci než knihy, ale to neznamená, že nečtou vůbec. Knihy jsou prostě nedílnou součástí našeho života, setkáváme se s nimi všude a potřebujeme je k mnoha věcem. Neumím si třeba představit kuchaře bez kuchařky či turistu bez průvodce.
Já například, kdykoli mám špatný den, jdu si číst. Čtení mi totiž poskytuje odreagování i útěchu. Během čtení s mohu plně soustředit pouze na obsah knihy a nemyslím na nic jiného, na všechno špatné na chvíli zapomenu. Jsem tak trochu knihomol, čtu prakticky všude- doma po večerech, ve frontě na oběd ve školní jídelně, při vyučuvání (jelikož mám e-booky v tabletu tak můžu ;D). Bez knih bych prostě nemohla existovat, jsou pro mě velmi důležité.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Čitateľka Čitateľka | Web | 6. září 2015 v 15:40 | Reagovat

Ach, to je tak krásne napísané. :) A mne nezostáva nič iné, len s tebou súhlasiť. Prečítala som už kopec kníh, z knižnice som si vypožičala už tiež isté množstvo kníh a tým, že som ich (ako tie knihy, ktoré som si pokúpila v kníhkupectvách) už nemala kam dávať, dostali miesto v dome jedného člena rodiny, ktorý má veľký dom a býva tam sám, čiže je tam kopec miesta navyše. S predávaním kníh som na tom rovnako, nikdy by som sa žiadnej z mojich kníh nevzdala a to vysvetľuje aj to, prečo medzi mojimi knihami majú ľudia možnosť nájsť knihy ešte spred doby, kedy som sa naučila čítať. Rodičia mi už nespočetne veľa krát hovorili, že niektoré veci mi zostali z detstva až doteraz a medzi tieto veci, ako som to teda nazvala, patrí aj čítanie. Ďalšia z vecí, ktorú som sa dozvedela z ich  rozprávania je aj to, že keď som bola malá, tak som všetkých, čo boli práve doma nútila, aby mi večer čítali. Aj to mi vydržalo doteraz, no teraz si, samozrejme, čítam sama.
Prajem krásny zvyšok dňa, ahoj!

2 *Michelle* *Michelle* | Web | 6. září 2015 v 20:42 | Reagovat

Jsem na tom stejně, já bych bez knih nemohla žít :-) strašně mě to baví a když mám spoustu volného času a zrovna nemám po ruce knížku, začnu psát :-)
měj se :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama