. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Jak oslnit dokonalými vlnami

6. září 2015 v 17:09 | *Michelle* |  Péče o vlasy (hair)
Máte přirozeně vlnité, či kudrnaté vlasy? Poradím Vám, jak jim dopřát tu nejluxusnější péči!
Nejsou vlasy jako vlasy. Kudrnaté vlasy potřebují zcela jinou péči než vlasy rovné, jelikož se odlišují svojí strukturou a mají větší sklon k vysoušení. Jste-li majitelkou nezkrotných kudrlin, věnujte jim zvláštní péči, zaslouží si to. Jedině tak vás budou poslouchat a vy pak na ně můžete být právem pyšná a chlubit se jimi kamkoli půjdete.

Horký vzduch a hřeben škodí
Máte-li přirozené kudrny, pak vaše hříva potřebuje intenzivní péči, která prameny zároveň zkrotí i oživí. Tento typ vlasů má často sklon k vysoušení a je mnohem choulostivější. Chcete-li být majitelkou krásného účesu, pak o takové vlasy pečujte speciálními přípravky, které zabrání jejich krepatění.
Šampony a kondicionéry obsahují pečující látky, jako regenerační proteiny nebo hydratační a olejové složky, které vlasy obalí jemným filtrem, vyrovnají jejich narušenou strukturu a dodají jim lesk a vitalitu. Kudrnatým vlasům rovněž nesvědčí sušení horkým vzduchem. Po umytí proto z vlasů jemně, ale důkladně vysajte vodu ručníkem (nedrhnout!) a naneste prsty nebo řídkým hřebenem speciální přípravek pro vlnité a kudrnaté vlasy.
Vlasy ještě za vlhka upravte do požadovaného tvaru a nechte je volně proschnout při normální pokojové teplotě. Rozhodně nepoužívejte husté hřebeny nebo kartáče se štětinami, které by tvar loken a pramenů jen zničily. Velmi suché nebo hodně kudrnaté vlasy můžete usměrnit pomocí vlasových sér a olejů, které jsou pro jiné typy vlasů příliš těžké či mastné, ale přesušeným pramenům dodají jemný lesk, tvar a texturu.
Kudrnaté vlasy
S barvou opatrně
Kudrnatým vlasům sluší syté odstíny barev, přelivy, lesk a zdůrazněná textura vlasů. Při barvení si ale dávejte pozor na přesušené konečky, které barvu více nasají, díky čemuž pak vlasy mohou mít nejednotný odstín. Pozor také na melíry a silné zesvětlování, které vlasové vlákno příliš vysušují.
Po umytí
Pro kudrnaté vlasy jsou nejvhodnější speciální tužidla s pružnou fixací a silným hydratačním efektem, který perfektně podrží tvar přirozených či vytvořených vln a zároveň je ochrání před účinky tepla a před ztrátou elasticity. Krásné a lesklé vlny vydrží tak o hodně déle. Finální uhlazení sérem nebo stylingovým leskem dodá kudrnatým vlasům potřebný lesk a poddajnost.
Rovné vlasy? Proč ne
Kudrnaté nebo vlnité vlasy můžete i narovnat, a to dvěma způsoby. První je chemický, tzv. inverzní trvalá- na vlasy se nanese gel nebo emulze, která naruší vnitřní strukturu vlasů a během působení těchto látek se vlasy česáním narovnávají. Poté se celý chemický proces ukončí ustalovačem a vlasy důkladně ošetří maskou nebo kondicionérem. Vlasy se pak chovají podobně jako po trvalé, tedy nově dorůstající vlasy jsou opět vlnité až kudrnaté.
Druhý způsob představuje mechanické narovnání vlasů působením různých přípravků a tepla. Mírně vlnité vlasy je možné vytvarovat dohladka i pomocí fénu a tužidla, ovšem dokonale hladkého účesu můžeme docílit pouze vyžehlením vlasů pomocí žehličky. Žehlí se ale zásadně suché vlasy a navíc ošetřené speciálními přípravky s termoprotekcí. Takto vyžehlené vlasy vám vydrží pouze několik dní, než si je znovu umyjete.
Tipy:
1. Používejte oplachovací kúry a masky, které nikdy nenanášejte přímo na pokožku. Klidně je nechte déle působit.

2. Můžete využívat i různé domácí recepty. Ty ale nejsou tak účinné jako masky a kúry.

3. Používejte přelivy a barvy na fyzikálním základu a hydratační přípravky. Vyhněte se laku na vlasy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama