. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Jak (ne)utíkat ze života?

21. září 2015 v 13:15 | *Michelle* |  Weekly theme/ Téma týdne

Každodenní život je plný spěchu, stresu, nezdarů a spousty dalších negativních věcí. Neznám člověka, který by občas rád neutekl do svého vlastního vnitřního světa a trochu si oddechl a odpočinul. V dnešním uspěchaném světě je prostě potřeba dát si občas chvíli pauzu, na chvíli se zastavit, zhluboka se nadechnout a pročistit si myšlenky. Kvůli tomuto životnímu stylu (kterým žije většina lidí) se vyskytuje i více srdečních chorob, infarktů apod..
Já osobně bych neustálý tlak světa kolem sebe neunesla, kdybych si nemohla občas oddechnout- samé učení, úkoly, nátlak rodičů i učitelů.. Je toho už prostě moc. A proto se vždy snažím, najít si chvilku pro sebe, utéct od reality a věnovat se jen sama sobě a svým myšlenkám. Tuto chvíli klidu mi poskytuje právě blog. Mohu si psát a přemýšlet o čem chci, nikdo mě tu k ničemu nenutí. Je to zkrátka můj svět, kde já určuji "pravidla" a nemusím se s nikým dohadovat. Samozřejmě, že existuje milion různých možností jak se trochu uvolnit a na chvíli "vypnout"- například relaxací v horké vaně, při masáži nebo třeba i při sportu. Mně ale nejvíce pomáhá psaní. A když jsem zrovna v situaci, kdy je toho na mě opravdu moc, ale já se nemůžu uchýlit stranou a psát (třeba ve škole), vytáhnu knihu a začtu se do nějakého zajímavého příběhu. To je moje představa toho, jak na chvíli utéct od reality. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 altermater altermater | 21. září 2015 v 16:17 | Reagovat

Děláš to dobře. Relaxace by měla být i ve školách povinná. Dřív se víc zpívalo. Zpěv je hodně osvobozující.

2 *Michelle* *Michelle* | Web | 21. září 2015 v 16:44 | Reagovat

Tak to mi taky zpívali, ale zároveň se i učili- zpívali jsme anglické písničky a učili se u toho slovíčka, výslovnost atd. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama