. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Jacqueline Wilsonová

6. září 2015 v 17:14 | *Michelle* |  Recenze knih (books)
Dnes bych Vám ráda "pověděla" něco o mé kdysi nejoblíbenější spisovatelce- Jacqueline Wilsonové. Když mi bylo asi třináct nebo čtrnáct, přečetla jsem v knihovně celé oddělení dívčích románů. Byla jsem schopná přečíst během školního roku i patnáct knih za měsíc. A tak jsem narazila na tuto spisovatelku a její knihy si zamilovala. Napsala celkem zhruba čtyřicet devět knih pro mládež, z nichž jsem přečetla čtyřicet. Ty zbylé jsem nepřečetla jen kvůli tomu, že je v knihovně neměli. Psala většinou obyčejné, ale zajímavé příběhy ze života dívek v mém tehdejším věku. Dokázala jsem se s hlavními hrdinkami ztotožnit, a proto jsem její knihy milovala. (Psala samozřejmě i jiné knihy, ale ty mě tehdy nezajímaly).

Tahle spisovatelka mi opravdu změnila život. Proč? Povím Vám to. Jelikož jsem velmi uzavřený člověk, moc přátel jsem tehdy neměla. Cítila jsem se odříznutá a prostě divná. V jejích knihách ale mnohdy vystupovaly dívky, které byly stejné jako já- nikam nezapadaly a měly spoustu problémů (rozpadající se rodina, špatné známky, neustálé stěhování..). Díky jejím knihám mi připadalo, že nejsem jediná, kdo se tak cítí a to mi hodně pomohlo. Přestala jsem si připadat tak nemožně a začala se na svět dívat jinýma očima. Uvědomila jsem si, že moje problémy jsou často opravdu zbytečné, a že je spousta lidí, kteří prožívají to samé co já. Usmívající seA teď něco o samotné Jacqueline Wilsonové

Jacqueline Wilsonová se narodila 17. prosince 1945 v Bathu v Somersetu (Anglie), ale téměř celý život a větší část dětství strávila v Kingstonu (hrabství Surrey nad Temží). Odmalička toužila stát se spisovatelkou a svůj první "román" napsala v devíti letech. Jak rostla, popsala postupně bezpočet sešitů.
Jako dospělá začala pracovat nejprve v jednom nakladatelství, pak strávila dva roky psaním článků do časopisů, až se z ní nakonec stala velice úspěšná spisovatelka. Od roku 1990 napsala Jacqueline Wilsonová spoustu knížek pro děti a mládež a získala nejvyšší britský počet cen za dětskou literaturu. Přestože mezi její nejznámější knihy patří ty dětské, napsala také řadu detektivních románů a her, které odvysílala britská rozhlasová stanice Radio 4. Kromě toho vede kurzy kreativního psaní pro děti. Sama je velmi náruživá čtenářka- vlastní sbírku více než 10 000 knih. Jacqueline Wilsonová za své knížky pro děti již získala řadu dalších ocenění.
V současné době žije v Surrey a má jednu dospělou dceru.
Když čtete její knihy (které s humorem vyprávějí o všech možných tématech), vidíte, jak snadno oživuje a rozvíjí to, čím se v dětství sama bavila. Píše v prvních osobách a to jejím příběhům dodává přesvědčivost.

Tak, tohle je spisovatelka mého dětství. Její knihy bych si klidně přečetla i teď- jsou ze života, vtipně napsané a opravdu skvělé. Takže pokud nemáte co číst, určitě si přečtěte něco z jejích knih. Jestli nevíte, co si vybrat a chtěli byste slyšet můj názor, ráda Vám ho poskytnu Usmívající se Doufám, že se budete u četní těchto knih bavit tak dobře, jako já.

Tady je podle mě výběr těch nejlepších Usmívající se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama