. Vítejte na mých stránkách! Nyní s novým a hezčím designem :)

. Doufám, že tu najdete vše, co hledáte a pokud ne, uvítám nápady na články i vylepšení blogu! :)
. Nezapomeňte zanechat nějaký ten komentář a like na fb stránce!

.

Září 2015

DIY- jak vylepšit tričko pomocí voskovek

6. září 2015 v 17:19 | *Michelle* |  DIY (Do it yourself)
Dnes mám pro Vás jeden malý tip na vylepšení šatníku. Čeká nás opět první školní den a vy si říkáte- co si mám vzít na sebe? Spolužáci už na Vás všechno oblečení viděli? Abyste zabránili tomu, že budete vypadat "okoukaně"- můžete si oblečení (trička, tílka..) vyzdobit pomocí obyčejných voskovek. Jak? To se dozvíte dále.
8

Móda podzim/zima 2015

6. září 2015 v 17:16 | *Michelle* |  Fashion and style/ Móda a styl
Ahojky,
sledovala jsem módní trendy, které se připravují na následující sezónu a rozhodla jsem se pro Vás připravit tento článek. Většina z Vás si určitě nemůže dovolit nejnovější oblečení značky Prada, které bylo předvedeno na New York fashion week. Proto jsem podle monoha článků z přehlídek odkoukala motivy, které se často opakují a sepsala pro Vás 7 univerzálních trendů na letošní podzim a zimu. Usmívající se
Je sice léto, ale módní domy jsou vždy o krok napřed a nedávno představily kolekce pro sezónu podzim/zima 2015. Hodně z vás určitě sledovalo módní přehlídky v metropolích módy - New York, Londýn, Miláno a Paříž. Během měsíce módy bylo odprezentováno nespočet nových kousků a trendů.
Jak jste si možná všimli, v módním průmyslu se začínají ženské a mužské trendy pomalu sjednocovat. Tento obecný trend se nazývá "genderless fashion". Přesto, že to v doslovném překladu znamená "bezpohlavní móda", designérům jde ve skutečnosti o sloučení trendů obou pohlaví - tedy unisex fashion. Jedná se o módní trendy, které mohou nosit jak ženy, tak i muži.
7 univerzálních trendů na letošní podzim a zimu, kterými zabodují muži i ženy

Jacqueline Wilsonová

6. září 2015 v 17:14 | *Michelle* |  Recenze knih (books)
Dnes bych Vám ráda "pověděla" něco o mé kdysi nejoblíbenější spisovatelce- Jacqueline Wilsonové. Když mi bylo asi třináct nebo čtrnáct, přečetla jsem v knihovně celé oddělení dívčích románů. Byla jsem schopná přečíst během školního roku i patnáct knih za měsíc. A tak jsem narazila na tuto spisovatelku a její knihy si zamilovala. Napsala celkem zhruba čtyřicet devět knih pro mládež, z nichž jsem přečetla čtyřicet. Ty zbylé jsem nepřečetla jen kvůli tomu, že je v knihovně neměli. Psala většinou obyčejné, ale zajímavé příběhy ze života dívek v mém tehdejším věku. Dokázala jsem se s hlavními hrdinkami ztotožnit, a proto jsem její knihy milovala. (Psala samozřejmě i jiné knihy, ale ty mě tehdy nezajímaly).

Tahle spisovatelka mi opravdu změnila život. Proč? Povím Vám to. Jelikož jsem velmi uzavřený člověk, moc přátel jsem tehdy neměla. Cítila jsem se odříznutá a prostě divná. V jejích knihách ale mnohdy vystupovaly dívky, které byly stejné jako já- nikam nezapadaly a měly spoustu problémů (rozpadající se rodina, špatné známky, neustálé stěhování..). Díky jejím knihám mi připadalo, že nejsem jediná, kdo se tak cítí a to mi hodně pomohlo. Přestala jsem si připadat tak nemožně a začala se na svět dívat jinýma očima. Uvědomila jsem si, že moje problémy jsou často opravdu zbytečné, a že je spousta lidí, kteří prožívají to samé co já. Usmívající seČlánek na Vaše téma

6. září 2015 v 17:11 | *Michelle* |  Readers' letters/ Dopisy čtenářů
Zdravím všechny čtenáře. Poslední dobou se snažím psát články ze všech možných "koutů" a na různá témata, abych Vás opravdu zaujala. Jelikož vím, že jednotvárnost je nudná, zakládám si na pestrosti článků. Proto bych se Vás ráda zeptala, zda byste uvítali něco nového Usmívající se
Napište mi, na jaké téma byste chtěli článek- může se týkat čehokoli (móda, zážitek nebo třeba i můj názor na něco, co by Vás zajímalo)
Tak mi prosím napište buď na email (případně "zpráva autorovi") nebo i tady do komentářů, budu moc ráda.
PS: každý email a připomínku tu ráda zveřejním (od toho tato rubrika je) a odpovím Vám Usmívající se
Mějte se krásně, čekám na Vaše nápady Mrkající
*Michelle*

Mít rád vs. milovat

6. září 2015 v 17:10 | *Michelle* |  Weekly theme/ Téma týdne
Mít rád.. Tahle dvě slova slýchá člověk skoro pořád. Já je slyším denně, ať z úst někoho jiného nebo z těch svých. Když se tak nad tím zamyslím, slova 'mám tě/to rád' říkám opravdu velmi často. Mám ráda spoustu věcí- knihy a čtení, vodu, slunce, vůně jídla, cestování. Mám ráda, když mohu někomu udělat radost. Mám ráda procházky a sledování západu slunce. Mám ráda moře a písek. Mám ráda psaní a toužím jednou vydat vlastní knihu. Mám ráda vědomí, že jsem pro někoho důležitá. Mám ráda svého malého pejska...
Ale mohu o tomhle všem říct, že to miluji? Co vlastně tohle jedno slůvko znamená? Opravdu se tak moc liší význam mít rád a milovat? Já si myslím, že každý tohle vnímá jinak. Když dívka někoho miluje a on jí řekne "mám tě rád", myslí si, že je to něco méněcenného. Ale tak to není. I to, aby vás měl někdo rád, si musíte zasloužit. Před pár lety bych řekla, že milovat můžeme pouze živé bytosti. Jelikož pouze ony nám naši lásku mohou oplatit. Do jisté míry je to pravda- miluji své rodiče, svého přítele, svého psa a oni všichni milují mě..
Ale proč bych nemohla milovat knihy nebo potápění, když je to má vášeň? Vždyť i takové věci nám lásku jistým způsobem oplácejí. Ptáte se jak? Protože vždy nám za to, že se jim věnujeme, něco poskytnou. Milujete knihy? Ony vám do oplatí vzděláním a moudrostí. Milujete svůj domov (dům)? On vám to oplatí pocitem bezpečí a útočištěm. Milujete sledování televize? I to můžete. Dokonce i ona vám to oplatí- poskytuje vám informace a zábavu. Můžete milovat opravdu cokoli.
Netvrdím ale, že je to stejný druh lásky. Samozřejmě, že něco jiného je milovat rodinu a něco jiného milovat knihy. Takovou lásku nemůžete srovnávat. Ale jestliže někdo zasvětí celý svůj život psaní, je to láska. A skrz jeho knihu ho milují i jeho čtenáři. Ve všem můžete hledat citové pouto. I láska má totiž mnoho podob. A mít rád' je stejně důležité jako milovat.


Jak oslnit dokonalými vlnami

6. září 2015 v 17:09 | *Michelle* |  Péče o vlasy (hair)
Máte přirozeně vlnité, či kudrnaté vlasy? Poradím Vám, jak jim dopřát tu nejluxusnější péči!
Nejsou vlasy jako vlasy. Kudrnaté vlasy potřebují zcela jinou péči než vlasy rovné, jelikož se odlišují svojí strukturou a mají větší sklon k vysoušení. Jste-li majitelkou nezkrotných kudrlin, věnujte jim zvláštní péči, zaslouží si to. Jedině tak vás budou poslouchat a vy pak na ně můžete být právem pyšná a chlubit se jimi kamkoli půjdete.

Birthday party!

6. září 2015 v 17:07 | *Michelle* |  About me/ O admince
Dnes večer se chystám na oslavu dvacátých narozenin mé nejlepší kamarádky. Jelikož v září nastupuje na Policejní akademii a stěhuje se do Prahy, to tohle zřejmě poslední příležitost, abychom spolu zažili ještě trochu zábavy. Potom se uvidím tak maximálně jednou za měsíc. Bude to divné až tu nebude. Strávily jsme spolu celých osm let na gymnáziu a vídaly se dnně. Bude mi opravdu chybět. Taky mám pro ní malé překvapení, jelikož tuhle oslavu jsem pojala v jiném stylu. Udělala jsem z toho kromě oslavy také rozlučkovou párty, na které oficiálně ukončíme střední školu. Pozvala jsem i pár dalších spolužáků, které se jí nepodařilo zastihnout. Takže to spolu pořádně oslavíme a pak se všichni rozejdeme do různých koutů republiky. Usmívající se

srpen 2015

Kokosový olej- exotický zázrak!

6. září 2015 v 17:05 | *Michelle* |  Beauty
Stejně jako spousta dalších, jsem i já objevila kouzlo kokosového oleje. Jako čistá přírodní surovina je ideální k péči o celé tělo i obličej, zvláště pro citlivou a suchou pokožku, kterou chrání a zvláčňuje. Je až neuvěřitelně univerzální.
Jeho jemnou vůni oceníte obzvláště při masážích, pro které je kokosový olej přímo předurčen. Díky svým zklidňujícím účinkům je vhodný také jako balzám po holení a depilaci. Díky svým hydratačním schopnostem ho můžete používat jako balzám na rty. Kokosový olej je také skvělé přírodní odličovadlo.
Máte suché a poškozené vlasy bez lesku a života? Použijte na ně kokosový olej, který díky unikátním mastným kyselinám zaručí, že vaše vlasy budou mít krásný lesk a půjdou dobře rozčesat.
Typickou vlastností je jeho tuhá konzistence, která se okolo 24°C mění na tekutou. Jeho unikátních vlastností se plně využívá nejen v péči o tělo, ale i ve zdravé kuchyni. Pro vysoký obsah zdraví prospěšných mastných kyselin je lehce stravitelný, vhodný ke smažení i pečení, uplatňuje se čím dál více při redukčních dietách (několik lžiček dokáže zasytit organismus i na několik hodin).
Tady Vám přináším pár zástupců a něco málo o nich.Jak po létě zregenerovat vlasy?

6. září 2015 v 16:58 | *Michelle* |  Péče o vlasy (hair)
Dny plné slunečních paprsků společně s mořskou vodou nebo chlorem dokážou z krásných vlasů udělat krepatou kštici s vysušenými konečky. Jak navrátit vlasům zpět jejich pružnost a sílu?
Vlasy jsou po létě unavené, vyčerpané, vysušené a často i poškozené. Potřebují okamžitou pomoc a péči, tak neotálejte moc dlouho, vlasy by měly být připravené na blížící se podzimní výkyvy počasí. Co všechno vlasy potřebují a jak o ně nejlépe pečovat? Po dlouhodobém slunění je nejlepší zkombinovat výživnou péči a lehké zastřižení konečků vlasů podle stupně jejich poškození. Kadeřníci také doporučují dopřát vlasům víc než jen běžný šampon a kondicionér- sáhněte po speciálních maskách a sérech, které vlasy zregenerují a obnoví jejich lesk a sílu.

Péče o vlasy- moje sbírka

6. září 2015 v 16:56 | *Michelle* |  Péče o vlasy (hair)
Připravila jsem si pro Vás malý přehled přípravků na vlasy, které já osobně používám. Já vím, že bych toho neměla používat tolik. Příliš mnoho přípravků na vlasy, je zatěžuje a vysiluje. Proto toho mám ve své sbírce sice dost, ale pravidelně to střídám. Mám velmi suché vlasy a třepí se mi až skoro do poloviny jejich délky. Hledala jsem cokoli, co by mi trochu pomohlo, jelikož je mi strašně líto vlasy ostříhat. Mám je docela dlouhé a nechat se ostříhat na mikádo bych asi nesnesla. I když moje kaděřnice říká, že mně už asi nic jiného nepomůže. A tak jsem si časem nastřádala těchto pár věcí, které mi pomáhají a jiné už bych nepoužila Usmívající se.